Genelde yüzü yuvarlak olan kişiler daha kemikli ve ince görünen bir yüz şekli isterler. Yuvarlak yüz her zaman daha toplu görüntüye sebep olur. Yüzünüzle vücudunuzu hem orantılamak hem de istediğiniz görüntüye sahip olmak için önerilerimizi dikkate alın…

KARIŞIK KATLAR

Fotoğrafta da görüldüğü gibi bol katlı saç modelleri sizin için en iyilerindendir. Hepsi farklı uzunlukta olan katlar yüzünüzü olduğundan uzun gösterebilir. En kısası çene hizanızda olan bir kesimi mutlaka beğeneceksiniz.
KISA BOB MODELİ

Kısa bir bob modeli yuvarlak yüzlülerin trendy görünmesi için harikadır. Çenenizin altında biten bir bob kesim kemiklerinizin de belirginleşmesine yardımcı olur.

AÇILI KAHKÜLLER

Yuvarlak bir yüze sahipseniz kahküller sizin en yakın arkadaşınız olacak. Her kahkül sizin yüzünüze uygun olmayabilir fakat açı vererek kestireceğiniz yan kahkül doğru bir seçim olacak.
UZUN BUKLELER

Uzun bukleli bir görünüm hem yüzünüz hem de vücut yapınız için sihirli bir hiledir. Duştan sonra zamanınız yoksa kalın kalın ördüğünüz saçlarınızı sabah açtığınızda aradığınız buklelere kavuşabilirsiniz.
PIXIE KESİMİ

İster inanın ister inanmayın fakat pixie kesim yuvarlak hatlılar için oldukça uygundur. Örneğin yüzünüze gelecek sivri kesimler kemiklerini ortaya çıkarır. Yuvarlak yüzlülerin kısa saç kullanmaması gerekir lafı tam bir hurafe.
UZUN KATLAR

Katlı modellerin yuvarlak yüzlüler için kurtarıcı olduğunu söylemiştik. Fakat hem uzun saçlarınız hem de uzun katlarınız varsa kabarık modellerden kaçının.