Birçok kadın yuvarlak yüz hatlarına sahiptir. Tabii bu onların kilolu oldukları anlamına gelmez. Yuvarlak bir yüze sahipseniz saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz.

Böylece saçınız ön planda olup, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır. Öne doğru kesilmiş tutamlar da yüzünüzün ince görünmesini sağlar.

Gelin yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlara uygun en ünlü 6 saç modelini inceleyelim.

Lauren Conrad

Moda ikonu Lauren Conrad’ı yıllardır aynı saç modeliyle görüyoruz. Dalgalar adeta onun imzası olmuş gibi.

Yuvarlak yüz hatlarına uygun çene hizasından başlayan katlar ve saç fırçasıyla yapabileceğiz saçı dolgun gösteren hafif dalgalardan bahsediyoruz.


Nicole Richie

Nicole Richie’nin kakülleri hem geniş olan alnını kapatmış hem de omuz hizasında uçlara doğru incelen ve hareketlenen bu model yüz hatlarını doğru birşekilde öne çıkarmış.




Adele

Adele sesiyle büyülediği kadar saç modelleriyle de dikkat çekiyor. Nostaljik saç kıvrımlarını gördüğümüz Adele bizi daima bir yerlere sürüklemeyi biliyor.

Bir peruğu andıran kabarık, dışa doğru kıvrımlarla hareketlendirmiş kısa saçlarını. Bu da, yüzün şiş bölgeleriyle iyi bir denge sağlamış diyebiliriz. Adele’in tercihi olan hacimli küt saç kesimi yuvarlak yüz hatlarına sahip biri için ideal.

Ginnifer Goodwin

Kısacık saçlardan korkmayın efendim. Ense kısmı maskülen öne doğru erkeksi katları öneriyoruz. Erkeklerin de çok çekici bulduğu olduğu uzun kahküllü maskülen kesimler, saçlara seksi bir hava katmakta.




Penelope Cruz

Sizin de Cruz gibi düz uzun saçlarınız varsa, uzun ince katları kullanmayı tercih edin. Küt kesimlerden kaçının. Böylece saçlarınızda asalet konuşacak.





Kirsten Dunst

Belki de en yuvarlak yüz hatlarına sahip oyuncudur Dunst. Çok yakıştırdığımız perçemleriyle izledik onu hep.

Yan perçemleri orta boy saç kesimlerinde saçları hareketlendiren detaylardandır unutmayın!