Bazen ayna karşısında diyoruz ki “Acaba saçımı şöyle kestirsem bana daha çok mu yakışır?” Size en çok yakışacak olan yüz hatlarınıza uygun olan kesim. Neden derseniz, saçlarınızı yüz şeklinize göre kestirmeniz, yüz hatlarınızı ortaya çıkarmanız açısından oldukça önemli.

Belirgin yüz hatları sizin karakteristik güzelliğinizi sıradanlıktan kurtarır. Kendinize özgü güzelliğinizi ön plana çıkarmak istiyosanız, yüzünüzü tanıyarak saçlarınızı şekilllendirmelisiniz.

Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Saç Kesim Önerileri Kat verin!
Yuvarlak yüz hatları için saç tavsiyeleri genellikle saç uzunluğuyla değil stiliyle alakalıdır. Yuvarlak yüzlü kadınlar kısa saçlarla da uzun saçlarla da güzel görünebilirler. Eğer tercihiniz ikincisi yani uzun saçlardan yanaysa, o zaman saçlarınıza kat vermeyi düşünebilirsiniz. Dümdüz uzun saçlar sadece yüzünüzün yuvarlaklığını vurgularken, katlı, hareketli saçlar yüz şeklinizle birlikte güzel hatlarınızı da ortaya çıkarıyor.


Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Saç Kesim Önerileri Yandan ayırın!
Saçlarınızı tararken ortadan ayırırsanız, yanaklarınızı ve alnınızı daha geniş görünür. Yüz hatlarınızın abartılı görünmesini istemezsiniz o nedenle bunun yerine saçlarınızı yana ayırın. Bu basit hareket görünüşünüzü düşündüğünüzden daha çok değiştirecek.
Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Saç Kesim Önerileri Kabarık saçlar!
Yuvarlak yüz şekline sahipseniz saçlarınızı kabartmanız ve yükseklik kazandırmanız daha hoş görünmenizi sağlar. Bu sayede yüzünüz daha uzun görünecek. Saçlarınızı bu şekilde kabartmıyorsanız yeni birşeyler denemek sizi korkutabilir. Biraz cesur davranın ve saçlarınızı kabartın, görünüşünüze bayılacaksınız.Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Saç Kesim Önerileri Kâkül!
Konu yuvarlak yüz hatları olunca kâküller o kadar da korkulacak birşey değil. Herşey sadece hangi tarzda kâkül tercih ettiğinizle alakalı. Düz kâküller kestirirseniz bu model yüzünüzün fazla kısa gösterir. Eğer yan kâkül kestirirseniz, yüzünüz daha ince görünecektir.Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Saç Kesim Önerileri Lülelere dikkat!
Kıvırcık saçlarla bir sorunumuz yok fakat eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz dikkatli olmalısınız. Dağınık dalgalar, yoğun buklelerden daha güzel görünür. Eğer iri dalgalı bir saçınız varsa, zaten yuvarlak olan yüzünüzü, yuarlak ve geniş gösterecektir. Saçınızdaki dağınık ve sönük dalgalar yüzünüzü olduğundan daha ince gösterir.Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Saç Kesim Önerileri At kuyruğu!
Eğer yüzünüzü çevreleyen perçemler ve at kuyruğundan dökülen romantik saç tutamları yoksa att kuyruğu yapmak, yuvarlak yüzlüler için neredeyse bir intihar girişimi. Saçlarınızı at kuyruğu modelinde toplamak istiyorsanız, şakaklarınızıdan ve alın çevrenizden saçların yüzünüze dökülmesine izin verin,çünkü sıkı sıkıya arkaya doğru toplanmış saçlar yuvarlak yüzünüzde hoş bir görüntü sergilemeyecek.


Yuvarlak Yüzlü Bayanlar İçin Saç Kesim Önerileri Çok kısa olmasın!
Saçlarınızın uzun olması bir mecburiyet değil. Eğer saçlarınızı kısa kestirmek istiyorsanız çok kısa olmamak kaydıyla bunu yapabilirsiniz. Pixie saç kesimleri sizin için riskli de olsa biraz daha uzun kesimleri uygulayabilirsiniz.