Saçlarınızın köklerden uçlara kadar parlak ve sağlıklı olmasını istiyorsunuz ancak saç uçlarınız kırılıyor ve cansız mı görünüyor? Saç yıkama alışkanlığınızda basit ama etkili değişiklerle saç uçlarına bakım yapabilir, istediğiniz sonucu kısa sürede alabilirsiniz.

Saç uçlarının, diplerde bulunan saçlara göre daha cansız görünmesi normaldir çünkü uçlardaki saçlar yaşlıdır. Gölge, röfle, fön, tarama gibi dış etkenlere daha fazla maruz kalmıştır. Özellikle uzun saçlıysanız ve saçlarınıza gereken ilgiyi göstermiyorsanız saç uçlarında kırılma, çatallı görünüm, tararken karışma gibi sorunlar kaçınılmaz hale gelir.

  • Saç tellerinizi güçlendirmek ve olası kırılmaları önlemek için saç türünüze uygun şampuan ve saç bakım kremi kullanın. Saç Bakım Kremi saçlarınızı nemlendirir ve besler.
  • Saç Bakım Serumunu, saç uçlarınıza sürün. Eğer saçlarınız birbirine karışmışsa önce parmaklarınızla saçlarınızı açın ve sonra geniş aralıklı bir tarakla tarayın. Saç uçlarınıza uyguladığınız serumu durulamanız gerekmiyor. Serumu saçlarınızda 5 dakika bekletin. Ilık suyla saçlarınızı durulayın.
  • Saçlarınızdaki elektriklenmeyi önlemek için de banyodan çıkarken saçlarınızda suyu ellerinizle hafifçe sıkarak alın. Nazik hareketlerle havluyla kurulayın. Saç kurutma makinesini en az 30 santim uzaktan ve yukarıdan aşağı doğru tutarak kurutun. Saçlarınızı ısıya karşı korumak için ısıya karşı koruyucu sprey kullanın.
  • Haftada bir kez Saç Bakım Maskesi kullanarak saç köklerinden uçlarına kadar bakım yapabilir, sağlıklı saçların keyfini yaşayabilirsiniz.