yılbaşı makyajıHer ne kadar zamanı önceden belli olsa da kimi zaman katılacağınız parti veya davetler için makyaj yapmak için uzun uzun zaman ayırma imkanınız kalmayabilir. Böyle durumlarda telaşa kapılmadan, kısa sürede harika bir görünüme kavuşabilirsiniz.

İşte kısa sürede yılbaşı makyajı yapmanın ipuçları:

  • Parmaklarınızla yüz ve boyun bölgenize nemlendirici uyguladıktan sonra hafif bir kapatıcı kullanın. Gözaltına uyguladığınız kapatıcılar güzel ve pürüzsüz bir görünüm verecektir. Yüzünüze ve boyun bölgenize fondöten ile uygulamanıza devam edin.
  • Sadece yüzünüze bronzlatıcı kremler kullanmak parlak, canlı ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlayacak.
  • Hafif gölgelendirilmiş açık tonlarda renkli rujları tercih etmeniz her zaman doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlar.Unutmayın, harika bir ruj rengi seçerseniz gerçekten ekstra bir şeye ihtiyacınız yok.
  • Gözlerinizi konuşturun! Kirpik kıvırıcı ve maskara kullanarak gözlerinizin daha büyük gözükmesini sağlayın. Ancak kıvırma öncesi maskara kullanmamaya dikkat edin. Buğulu gözlere sahip olmak için göz kalemi uygulayın.
  • Son olarak dudaklarınız hafif bir ışıltı katın. Stiliniz ve saçlarınızı geceye uygun olarak hazırlayın. En iyi parfüm ve çantayı kullanmayı ihmal etmeyin!