Yaz geldi çattı! Düğündü dernekti mezuniyetti derken saçlara özel ilgi alaka gösterme zamanı! Bunun için de sizlere yaz günlerinde özel davetlerde ve özel gecelerde kullanıma uygun 6 farklı saç modeli hazırladık. Gayet basit, saçlarınızla ilgili iseniz evde kendiniz bile yapabileceğiniz saç modellerini sizlerle paylaşıyoruz.

Karmaşık Topuz

1- Kristen Stewart’ın Karmaşık Topuzu
Önden bakıldığında gayet basit ve sade ama asıl olayı arkada. Önündeki hafif dağılmış, bozulmuş havası veren yanlardan fırlamış saç tutamlarını seveceksiniz. Arkası ise tam bir sanat eseri. Araya örgüler serpiştirilerek karmaşık bir şekilde toplanmış. Sonuç oldukça başarılı!

Atkuyruğu

2- Eva Longoria’nın At Kuyruğu
Atkuyruğu stilini oldum olası severiz. Yüzü olduğundan ince gösterir. Peki, gündüzü anladık da geceye nasıl uyarlanacak? Sımsıkı topladığı saçlarının uçlarına attığı iri dalgalarla Eva Longoria atkuyruğunu gayet de davetlere uygun hale getirmiş.

Bohem Örgü

3- Jordin Sparks’ın Bohem Örgüsü
Topuzlar sizi sıkıyor, fönlü saçlar sizi boğuyorsa “ay ben bohem tarzımdan düğün de olsa vazgeçemem” diyenlerdenseniz, o halde tam sizlik bir saç modeli geliyor. Uzun saçlarınızı gevşek, dağınık ve bozuk bir şekilde örüyor ve yandan sarkıtıyorsunuz. Saçınızın önünden birkaç tutamı da yüzünüzün önüne doğru sarkıtmayı unutmayın!

Çift Topuz

4- Kirsten Dunst’ın Çift Topuzu
Özellikle mezuniyet geceleri için, yaşı küçük olanlarda harika duracak bir saç modeli bu. Hem eğlenceli, hem her türlü davete uygun hem de şık duruyor. Kıvrılmış ve iki minik topuz yapılmış saçlarınızın önünü de renk renk taçlarla süslemek size kalmış.

Romantik Saç Örgüsü

5- Jessica Chastain’in Romantik Örgüsü
Örgülü saçları sevdiğimiz için bu klasik örgülü dalgalı saç modeli her daim favorilerimizden. Çok romantik ve tatlı bir görüntü oluşturuyor ve hemen hemen her renk ve tarzda saçta güzel duruyor. Denenmeli!

Yandan Ayrılmış Kısa Saç

6- Ashlee Simpson’ın Kısa ve Yandan Ayrılmış Saçı
Son olarak kısa saçları olan ve gecelerde postişle uzatmayı düşünmeyenler için bir saç modeli seçtik. Tabiki saç kısa olunca yapabilecekleriniz de azalıyor ama yine de birçok seçenek mevcut. Mesela böylesine yandan ayrılmış perçemli bir saç modeli hem çok elegan hem de modern duruyor.