Yaz geldi çattı! Düğündü dernekti mezuniyetti derken saçlara özel ilgi alaka gösterme zamanı! Saçlar güzelliğinizin biricik çerçevesi ve bizce çok anahtar bir rol oynuyorlar.

Şahsen biz eğer bir kadının saçları güzelse çuval da giyse güzel görünebileceğine inananlardanız. Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz, sizin için ünlülerden seçip derlediğim 6 yaz saçı modeline birlikte bir göz atalım!

1- Kristen Stewart’ın Karmaşık Topuzu
Önden bakıldığında gayet basit ve sade ama asıl olayı arkada. Önündeki hafif dağılmış, bozulmuş havası veren yanlardan fırlamış saç tutamlarını sevdik. Arkası ise tam bir sanat eseri. Araya örgüler serpiştirilerek karmaşık bir şekilde toplanmış. Sonuç oldukça başarılı!

2- Eva Longoria’nın At Kuyruğu
Atkuyruğu stilini oldum olası severiz. Yüzü olduğundan ince göstermesi de cabası. Peki, gündüzü anladık da geceye nasıl uyarlanacak? Sımsıkı topladığı saçlarının uçlarına attığı iri dalgalarla Eva Longoria atkuyruğunu gayet de davetlere uygun hale getirmiş.

3- Jordin Sparks’ın Bohem Örgüsü
Topuzlar sizi sıkıyor, fönlü saçlar sizi boğuyorsa “ben bohem tarzımdan düğün de olsa vazgeçemem” diyenlerdenseniz, o halde tam sizlik bir saç modeli geliyor. Uzun saçlarınızı gevşek, dağınık ve bozuk bir şekilde örüyor ve yandan sarkıtıyorsunuz. Saçınızın önünden birkaç tutamı da yüzünüzün önüne doğru sarkıtmayı unutmayın!

4- Kirsten Dunst’ın Çift Topuzu
Bizce özellikle mezuniyet geceleri için, yaşı küçük olanlarda harika duracak bir saç modeli bu. Hem eğlenceli, hem her türlü davete uygun hem de şık duruyor. Kıvrılmış ve iki minik topuz yapılmış saçlarınızın önünü de renk renk taçlarla süslemek size kalmış.

5- Jessica Chastain’in Romantik Örgüsü
Örgülü saçları sevdiğim için bu klasik örgülü dalgalı saç modeli her daim favorilerimizden. Bizce çok romantik ve tatlı bir görüntü oluşturuyor ve hemen hemen her renk ve tarzda saçta güzel duruyor. Denenmeli!

6- Ashlee Simpson’ın Kısa ve Yandan Ayrılmış Saçı
Son olarak kısa saçları olan ve gecelerde postişle uzatmayı düşünmeyenler için bir saç modeli seçtik. Tabi ki saç kısa olunca yapabilecekleriniz de azalıyor ama yine de birçok seçenek mevut. Mesela böylesine yandan ayrılmış perçemli bir saç modeli hem çok elegan hem de modern duruyor.