Hiç kuşkusuz bir kadının görünümünü değiştiren en önemli unsur saçları. Ruh haliyle saçlar arasındaki bağ henüz bilimsel olarak kanıtlanmasa da saçlardaki değişiklik kadınların ruh halini ve görünümünü fazlasıyla değiştiriyor. Saçlarına yaptıkları sihirli dokunuşlarla genç görünen kadınların başında da ünlüler geliyor. Hollywood’un çok ünlü kadınlarının hem genç hem güzel görünmesini sağlayan saç modellerini sizin için araştırdık.


Jennifer Aniston saçlarıyla parlıyor…
Saçlarına herkesin imrendiği Altın Küre ve Emmy Ödüllü 42 yaşındaki aktris Jennifer Aniston’ın saç rengi ve kesimi, tarzı ile yüzüne parlaklık ve canlılık veriyor. Işıl ışıl görünmesini sağlıyor. Ünlü yıldız bu ışıltı sayesinde yaşından genç duruyor ve çevresine muhteşem bir enerji yayıyor.


Siyahın gençlik iksirini keşfeden kadın: Demi Moore
Demi Moore’ın saçlarını nazikçe omuzlarının üstüne bırakan bu tarzı, belli bir stili seven kadınların tercihi. 48 yaşındaki Amerikalı sinema oyuncusuna imzası gibi bütünleşen siyah saçları doğallık verirken, gür ve parlak durmasını sağlıyor.


Viola Davis’in kakülleri
Saçın kesimi ve katmanları oldukça güçlü ve lider bir kadın havası ile kusursuz görüntüyü yakalayan Altın Küre En İyi Kadın Oyuncu Ödüllü Viola Davis 46 yaşında. Görenlere inandırıcı gelmeyen görüntüsünde de gözlerin üstüne kadar gelen kaküller, gözleri vurgulayarak, yüzün önemli noktası olarak dikkat çekmeyi sağlıyor. Kaküllü saçta elektriklenmeme en önemli unsur.


Ali Landry, gevşek toplanmış saçlarla gençleşiyor
Hala bir genç kızın duru görüntüsüne hakim olan Criminal Minds’ın güzel aktrisi Ali Landry, 38 yaşında. Saçları arkada gevşek toplayarak, yüzün çevresine düşen birkaç tel saçla, gençlik imajını koruyor. Landry, yumuşak ve feminen bir hava yaratarak, gençliğin o taze havasını yüzüne de yansıtmayı başarıyor.


Christina Applegate topuzu
Married with Children’ın Kelly Bundy’si Christina Applegate, merkezden uzak bir topuz, modern bir bükümle, genç ve zinde gösteren bir enerjiye kavuşuyor. 39 yaşındaki yıldız için bu yüz hatlarıyla sert ve kabarık saçları kullanmak hata olacağından, dikkati tek bir yöne çeken topuz, ideal duruşu sağlıyor.


Rachel Weisz’in koyu kestane büyüsü
Uzun dalgalı saçlar, çok renk oyunu olmayan koyu kestane renk ve tek tarafa toplanan bir modelle, 41 yaşındaki Akademi Ödüllü Macar asıllı İngiliz aktris Rachel, gençlere taş çıkarıyor. Aydınlığın yüze alınmasıyla görünüm ışıltı kazanıyor.


Paula Abdul kaz ayaklarını saçlarıyla kapatıyor
49 yaşındaki ünlü şarkıcı Paula Abdul, yüzü çerçeveleyen kestane ve ışıltılı saçlar, göz kenarlarındaki kaz ayaklarını kapatarak, ilgiyi yüzün vurgulanmak istenen noktasına çekiyor. Saçlarda bu ışıltıyı yakalamak için düzenli bakım gerekiyor. Evoria.com’da indirimli satışa sunulan saç bakım ürünleri ışıltılar ön plana çıkarılabilir. Yüzdeki çizgiler de ışıltılı saçlarla kolaylıkla kapatılabilir.


Kısa saç Patricia Heaton’a çok yakışıyor.
Everybody Loves Raymond’daki rolüyle Emmy ödülü kazanan Patricia Heaton’ın 53 yaşında olduğuna inanmak güç. Heaton, kısa saçlarla, genç kızların enerjisini ve cildinin parlaklığını ortaya çıkarıyor. İnce tel saçları uzun kullanmak yerine, bu boyda kullanmak hacimli görünmesini sağlıyor. Hacimli saçlar sayesinde gençliğin taze havası hemen etrafınızı sarıyor.