Kırmızı halıda görmeye alıştığımız yana atılmış saçlar artık sokaklarda! Retro, modern ya da dağınık modelleriyle yandan toplanan saç modelleri herkesin favorisi. Son derece zarif, feminen ve sofistike bir görünüme sahip olan bu saç modellerini evde kendi başınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz! Tek ihtiyacınız olan saç spreyi, maşa ve biraz da ilham.

Yandan Toplanmış Saç Modelleri Klasik
Basit ama sofistike bir havası olan bu saç modeli bir klasik. Bu saç modelini ister jean ve tatlı bir bluz, isterseniz son moda maxi eteklerle ya da denim bir ceketle kombinleyebilirsiniz, her şekilde harika duracaktır.
Yandan Toplanmış Saç Modelleri Yandan at kuyruğu
Romantik saç modellerini tercih ediyorsanız bu model tam size göre! Saçınızı kendiniz şekillendirmeyi tercih ediyorsanız bir saç maşasıyla saçlarınıza dalgalı bir şekil verin ve spreyleyin. Saçlarınızı tarakla düzeltmek yerine parmaklarınızı kullanarak şekillendirin. Daha sonra saçlarınızı yana doğru atarak bir tokayla gevşek bir şekilde toplayın. Birkaç tutam saçın yüzünüze dökülmesine izin verin. Kıyafetinize uygun olarak büyük çiçekli ya da taşlı tokalar kullanabilirsiniz.

Yandan Toplanmış Saç Modelleri Yan örgü topuz
Bu saçı bir kuaför yardımı olmadan yapmanız biraz zor gözüküyor. Yine de kendiniz denemek isterseniz saçlarınızı tek taraftan, kulak arkası hizasından itibaren örmeye başlayın. Diğer taraftaki saçlarınızla birleştirerek dağınık bir topuz yapın. Bu dağınık saç modeli salaş el örgüsü kazaklar ve süet çizmelerle harika bir kombin oluşturacak. Kulağınıza küçük birer küpe takmayı da unutmayın!


Yandan Toplanmış Saç Modelleri Yan topuz
Uzun zamandır kadınların tercihi olan yan topuz modelleri gerçekten çok zarif ve şık. Gece kıyafetleriyle çok tercih edilen bu saç modelinin retro, minimalist ve modern yourmları da sıkça tercih ediliyor. Bu modeli gündüz kullanmak isterseniz yapmanız gereken şey sadece saçınıza hafif dalgalar vermek ve her zaman yaptığınız topuzu yana doğru toplamak. Kulağınıza takacağınız iri küpeler saçınızla harika bir uyum yakalayacak.

Yandan Toplanmış Saç Modelleri İki yandan ayrılmış saçlar
Saçlarınızı maşayla kıvırın ve ön kısımlarını iki yandan ayırarak arkada bir firketeyle toplayın. Açık kalan kısımları ise tek omuzunuzun üzerine bırakın. Bu saç modelini gece davetlerinde ya da gündüz arkadaşlarınızla buluşurken rahatça kullanabilirsiniz. Ya da isterseniz saçlarınıza şekil verdikten sonra ikiye ayırıp, açık bırakabilirsiniz. Böylece daha spor ve sade bir görünüm elde edersiniz. Bu modeli düz fön çektiğiniz saçlarınızla kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yandan Toplanmış Saç Modelleri Yandan yarım at kuyruğu
Liseli kızların favori saç modelini feminen bir dokunuşla değiştiriyoruz. Saçlarınızın üst kısmını arkada toplayın. Yarım at kuyruğu yaptığınız saçlarınızın sadece uçlarını bir maşa yardımıyla kıvırın. Açıkta kalan saçlarınızın uçlarını da kıvırın ve yana alın. Gelinliklerle çok tercih edilen bu modele duvak çok yakışıyor! İsterseniz saçınızda taşlı tokalar, taze çiçekler ya da çeşitli aksesuarlar kullanabilirsiniz.