Bu senenin modası ve hiç modası geçmeyen bir saç modeli var ki, o da örgülü saçlardır. Saçlarda örgü modası, yıllar boyu geçmeyen bir trendi oluşturuyor. Örgüyü saçlarınızda istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz atkuyruğu örgü yapın, isterseniz de yandan örgü… Bu seçenekleri çoğaltmak tamamen size kalmış.

Biz de sizlere yandan örgülü saç modeli yapımı‘nı anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız başlayalım!

Yandan Örgülü Saç Modeli Yapımı İlk önce bize lazım olan malzeme krepe tarağı. Eğer yoksa da normal bir tarak da olabilir. Saçlarımızı tam ortadan dengeli bir şekilde ayırıyoruz.


Yandan Örgülü Saç Modeli Yapımı Ardından saçımızın ön kısmından bir tutam saç alıp bunu 3’e bölüyoruz. Tutamların kalın olmamasına dikkat edin. İri tutamla yaparsanız örgünüz kalın olur. Bunun ayarını resimde görebilirsiniz. 3’e ayırdığımız tutamları klasik olarak örüyoruz.

Yandan Örgülü Saç Modeli Yapımı Saçınızı yandan örerken üst kısımdan bir tutam saçı örgünün altında kalacak şekilde indirin. Ona şimdilik dokunmayacağız. Başladığınız saç örgüsünü yandan arka kısma uzanacak şekilde devam ettirin.

Yandan Örgülü Saç Modeli Yapımı Saçınızın diğer tarafını da aynı şekilde örmeye başlayın. Burda dikkat etmeniz gereken nokta, örmeye başladığınız yer ile takip ettiğiniz yolun sağ ve sol kısımlarda birbirine eşit olmasıdır. Ayrıca örgü tutamlarının iri veya ince olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor.
Yandan Örgülü Saç Modeli Yapımı Saçlarımızı ördükten sonra yandaki şekildeki gibi olması gerekmektedir. 2. adımda örmediğimiz, yukardan örgünün altına attığımız bir tutam saçımız vardı. Örgü esnasında onu da içine katın. İnce başlayan örgü kulak hizasından itibaren kalınlaşmalıdır.

Yandan Örgülü Saç Modeli Yapımı Örme işlemi bittikten sonra saçınızın arkasında örgüleri birleştirin. Burada bir firkete ile saçınızı sabitleyin. Ense topuzu için ise isterseniz saçlarınızı örün, isterseniz de dolayın. Hangisi hoşunuza giderse ense topuzunda onu tercih edebilirsiniz.

Yandan Örgülü Saç Modeli Yapımı Vee saçımızın son hali budur. Yandan örgülü saç modeli‘ni gündelik hayatta veya özel gecelerde kullanabilirsiniz.