yağlı saçlarYağlı saçlarla başa çıkmak zordur. Kafada yaptığı ağırlık hissi ve nemden hemen bozulan saçlar hele bir de uzunsa, nasıl şekil versem diye saatlerce düşünüp topuza mahkum olmak kaçınılmaz oluyor bazı durumlarda…

Siz de yağlı saçlara sahipseniz, aklınızda bulunmasının faydası olacağını düşündüğümüz bu 7 bilgiye bir göz atmanızı öneriyoruz.

  • Saçınıza Pudra Sürün

Burnunuzu pudralamak yerine saçlarınızı pudralamayı hiç düşündünüz mü? Pudra, saç diplerinindeki fazla yağı geçici bir süre için almaya yardımcı olur. Bunun için bebe pudrası döküp büyük bir fırçayla tarayabilirsiniz. Saçınızın yağı pudrayı emeceğinden, saçınızda beyazlık kalmayacaktır. Yine de emin olmak için üzerine hafif bir fön tutabilirsiniz.

Bunun dışında saç pudrası ürünler olduğunu da hatırlatalım. Yine bu pudraları da saç diplerine döküp, fırçayla saçtaki fazla pudrayı dağıtmak yeterli.

  • Doğru saç yıkama ve şampuan seçimi

Saçınızı yıkarken bazı hatalar yapıyor olabilirsiniz. Kuru saçlar gibi yağlı saçlar da her gün yıkanmamalıdır. Siz, saçlarım yağlandı diye düşünüp her gün yıkadıkça, aslında saçınızın doğal yağ dengesine zarar veriyorsunuz.

Şampuan seçerken içinde sülfat barındırmamasına dikkat etmelisiniz. Saç kreminizi de saç diplerinize uygulamamalısınız.

  • Yağlı saçlar için sirkeli su

Asit, yağlı saçlara iyi gelir. Bu yüzden, saçlarınıza sirke sürmenizi daha önce birçok kişiden duydunuz belki de…
Saçlarınızı son kez durulamadan önce, 2 litre suya yarım çay bardağı elma sirkesi karıştırıp saçlarınızı sirkeli suyla ovalayıp durulamanız, yağlanma sorunundan kurtulmanıza zamanla yardımcı olacak.

  • Yağlı saçlar için saç modeli

Saçlarınız yağlı olduğu için saç modelinizi de ona göre seçmeye dikkat etmelisiniz, ince perçemler saçlarınızın yağlı görüntüsünü ortaya koyabileceği için bundan kaçınmalısınız. Saçlara perma yaptırmak, saçı kabartarak deriden uzaklaştırmak da bir çözüm olabilir.