Saç modeli belirlemede bir çok etken olduğunu belirtmekte yarar var. Bu etkenlerden birisi de vücut tipi ve kilodur. Bazı saç modelleri sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebileceği gibi, bazıları ise daha zayıf ve erkeksi görünüm verebilir. Bu durumun önüne geçmek için sizlere vücut tipine göre saç modelleri hazırladık. Bu modeller saç kesim tarzınızı belirleyecektir.

Fazla Kilolu Bayanlar Uzun ve Dalgalı Saçları Tercih Etmelidir
Örneğin kestireceğiniz kısa bir saç, özellikle yüzünüzde olan kiloları ortaya çıkartacağı için mutlaka uzun saç tercih etmelisiniz. Dalgalı saçlar ise saçlarınıza hacim katarak orantılı bir görünüm sağlar.

Vücut Tipi ve Kiloya Göre Saç Modelleri

Fazla Kilolu Bayanlar İçin

Her Vücut Tipi Orta Uzunlukta Düz Saçları Kullanabilir.
Düz saçları çok seviyoruz ve günlük hayatta hemen hemen hergün kullanıyoruz. Orta uzunlukta düz bir saç, tüm bayanlara yakışır. Ayrıca yapımı kolay olduğu için çok fazla uğraş da gerektirmez.

Vücut Tipi ve Kiloya Göre Saç Modelleri

Her Vücut Tipine Yakışan Saç Modeli

Kısa Boylular Çok Uzun Saçlardan Uzak Durmalıdır.
Kısa boylu bayanlar, beline kadar inen saçları kullandıkları taktirde boyları daha da kısa görünecektir. Bu yüzden orta uzunlukta saç kestirmenizi tavsiye ediyoruz.

Vücut Tipi ve Kiloya Göre Saç Modelleri

Kısa Boylular Çok Uzun Saç Tercih Etmemeli

Uzun Boylu ve kıvrımsız bir vücuda sahip bayanlar erkeksi görünüm kazandırdığı için çok kısa saçlardan uzak durmalıdır.
Açıklama gayet yeterli aslında. Kıvrımsız, düz bir vücudunuz varsa kısa saç kestirirseniz farkında olmadan erkeksi bir görünüm kazanırsınız. Bu da bir bayan olarak hiç hoşa giden bir durum olmaz tabii ki.

Vücut Tipi ve Kiloya Göre Saç Modelleri

Uzun boylu ve kıvrımsız vücutlar kısa saç tercih etmemeli

Zayıfsanız Orta Uzunluktaki Hafif Dalgalı Saçlar Tam Size Göre
Zayıf bayanlara özellikle dalgalı saçları şiddetle tavsiye ediyoruz. Dalgalar, saçlara dolgunluk kazandırır ve bu dolgunluk karşıdan bakan birisi için vücudunuza da yansır.

Vücut Tipi ve Kiloya Göre Saç Modelleri

Zayıflar İçin Saç Modeli