Güzel görünmek için saç rengi kadar, makyaj ve kıyafetin de önemi çok büyüktür. Birbirine uyumlu saç, makyaj ve kıyafet seçimi ile muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz. Saç renginizi ya da gözlerinizi ortaya çıkaracak renklerle şık kombinasyonlar yapabilirsiniz. Eğer gözlerinizin güzel olduğunu biliyorsanız, hafif bir makyaj yaparak gözlerinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Kıyafetlerde de bunu bütünleştirerek, istediğiniz görünüme bürünebilirsiniz.

Saç renginizden yola çıkarak, sizlere makyaj ve kıyafet seçimi hakkında bilgiler vereceğiz.

Saçlarınız çikolata kahve ise yüzünüzü bronz bir pudra ile renklendirin. Saçlarınızı fönleyip kalın uçlu bir maşa ile saçlarınıza doğal bukleler verin. Size en çok yakışan rengin kırmızı ve nar çiçeği kırmızısı olduğunu unutmayın. Fotoğraftaki gibi bir bütünlük elde ederseniz, size en uygun seçimi yapmış olursunuz.
Saçlarınız kumral tonlardaysa ve uçlarında sarı balyaj varsa, bej ve toprak tonları sizde harika duracak. Saçınızı iki renkli ve koyudan açığa doğru kullanmayı tercih ediyorsanız bronz ten saçınızı ve kıyafetlerinizi daha fazla ön plana çıkaracak.
Gözleriniz renkli, saçlarınız ise açık tonda ise canlı ve parlak renkler gözlerinizi daha çok vurgulayacak. Açık tenli ve renkli gözlü insanlar, pastel tonlara kaçmamak şartı ile pek çok rengi rahatlıkla kullanabilirler.
Saçlarınız koyu kestane, göz ve ten renginiz de koyu ise gri ve füme size çok yakışacak. Düz fönlenmiş saçlar, skinny jean ve yırtık bir tişörtle çok havalı görüneceksiniz.
Su yeşili de koyu esmerlere en çok yakışan renklerden biri. Ten renginizi parlak kumaş ve neon renklerle daha çarpıcı hale getirebilirsiniz.
Saçlarınız bakır balyaj ya da röfleli ve açık tenliyseniz pastel tonları tercih etmelisiniz.
Açık kumrallar yumuşak ve sıcak renklerle çok şık görünecekler.
Saçlarınız platin sarıya yakın ise daha önce de belirttiğimiz gibi iddialı renkler saçlarınızı ön plana çıkaracak. Sarı saç, siyah ve kırmızı ile de çok yakışan bir saç rengidir. Ancak sarı saçı çok fazla sarı ve tonları ile tercih etmekten kaçınmalısınız.