Yıldızların çok fazla işlem görmelerine rağmen saçlarının nasıl sağlıklı ve parlak gözüktüğü her zaman merak konusu olmuştur. İşte sizler için araştırmış olduğumuz ünlülerin saç bakımı formülleri;

Demet Akalın;
Parlak ve uzun saçları için Demet Akalın, bitkisel saç bakımı kürü hazırladığını söylüyor. İşte Demet Akalın’ın mucizevi saç bakım formülü;

Eşit miktarda gül, biberiye, susam, ısırgan otu, çam terebentin, sarımsak ve yılan yağını karıştırarak, haftada en az 1 kere olmak üzere saçlarına sürüp, yaklaşık 1 saat kadar bekleterek iyice saç derisine işlemesini sağlıyor ve sonra da yıkayarak duruluyor.


Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow’un saç hilesi ise zeytinyağı. Gwyneth Paltrow, yarım fincan kadar zeytinyağını saç dipleri başta olmak üzere saç derisine masaj yapar gibi yumuşak hareketlerle uyguluyor. 1 gün boyunca saçını yıkamayarak zeytinyağının iyice işlemesini ve etkisini göstermesini sağlıyor. Ertesi günde saçlarını şampuanlayarak bakımı sonlandırıyor. Bu yöntem ile solgun olan saçlarının tekrardan hayata döndüğünü paylaşıyor ünlü yıldız.


Gisele Bündchen
Gisele Bündchen’ın saç bakım sırrı ise nemli topuzda saklı. Evet doğru duydunuz, Gisele Bündchen ise şampuandan sonra kullanmış olduğu ürünleri tam anlamıyla saçını duralamayarak saçında kalmasını ve nemli iken topuz yaparak bir süre o şekilde saça işlemelerini sağladığını ve buna bağlı olarakta saçlarında ki renk kaybının da azaldığını söylüyor.Nicole Kidman
Avustralyalı ünlü yıldız, saçlarının kızıllığını, kızılcık suyu ile koruyormuş. Kızılcık suyunun içerisinde bulunan doğal kırmızı pigmentler, saçın rengini koruyor.

Catherine Zeta Jones
Catherine Zeta-Jones’ın doğal saç bakımının sırrı ise bira! Evet, yanlış duymadınız… Catherine Zeta-Jones saçlarına parlaklık vermek için bira ve baldan oluşan bir maske hazırlıyor. Saçlarının sağlıklı olmasını bu maskeye borçlu olduğunun da altını çiziyor.
Angelina Jolie
Angelina Jolie ise talk pudrası ile saçlarının sağlıklı görünmesini sağlıyor. Saçlarına hacim katmak adına saç köklerine talk pudrası döktükten sonra tarayarak bakım yapıyor.
Demi Moore
Doğal yöntemlerle saç bakımı yapan bir diğer ünlüde Demi Moore. Güzel oyuncumuz, saçlarını durulama işleminin ardından saç pullarının kapanmasını ve buna bağlı olarakta saçının daha az zarar görmesini sağlamak için, duruladıktan sonra kısa bir süre saçlarına soğuk su tutuyor.