Hem yaz hem de kışın kullanacağınız bir saç rengi varsa, o da uçlarına doğru açılan tonlardır. Çünkü bu tarz tonlar, hem kışın yüzünüze renk katar hem de yazın güneşten açılmış etkisiyle doğal bir görünüm yaratır. Peki ya size hangi iki tonun yakışacağını biliyor musunuz?

Sizde saçlarınızın ışıltısını meydana çıkarmak için iki tonlu saç renkleri‘ni deneyebilirsiniz. Ayrıca bu saç stilinde her ay kuaföre gidip saçlarınızı boyatmanıza gerek yok. Çünkü dip kısmının doğal koyu tonlarda kalması ünlülerle aynı görüntüyü yaratmak için en temel kural!

Yeni Saç Modelleri ekibi olarak sizler için ünlülerin uyguladığı en güzel iki tonlu saç renkleri‘ni seçtik. Kendinize yakışanı belirlemek ve aynı görüntüyü nasıl elde edeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki saç modellerine gözatın!

Uçlara Doğru Açılan Saç Renkleri ve Modelleri Saç diplerinize dokunmadan saçlarınızın orta kısmından başlayarak doğal rengin bir ton açığı gölgeler yaptırın. Bu tonu yakalamak için koyu bal köpüğü gölgeler ideal.


Uçlara Doğru Açılan Saç Renkleri ve Modelleri Eğer koyu kestane saçlarınız varsa, uçlara doğru açılan kızıl tonları deneyebilirsiniz. Kestanenin tonlarından olan kızıl, saçlarınıza canlılık katacaktır.


Uçlara Doğru Açılan Saç Renkleri ve Modelleri Ana renginiz koyu kumral ya da orta kumralsa, uçlara doğru açılan bir görüntü yaratmak için sarıdan yardım alabilirsiniz. Altın tonu barındıran sarılar tüm güzelliğinizi ortaya çıkaracak.

Uçlara Doğru Açılan Saç Renkleri ve Modelleri Orta boy saçlarda da uygulanan bu tonlarda daha şık bir görüntü yaratmak için gölgeleri gelişi güzel yaptırın. Bir tarafta artan gölgeler saçlarınızın parıltısını ön plana çıkaracak.


Uçlara Doğru Açılan Saç Renkleri ve Modelleri Açık renkleri sevmiyorsanız, kestane tonlarında bir saça yalnızca bir ton açık gölgeler yaptırın. Ana rengin diplerde kalmasına özen gösterin.


Uçlara Doğru Açılan Saç Renkleri ve Modelleri Koyu kahverengi ya da çikolata kahvesi saçlara, uçlara doğru maksimum açılan renkler yaptırarak harika bir kontrast oluşturabilirsiniz.


Uçlara Doğru Açılan Saç Renkleri ve Modelleri İki renkli saç kullanmak için uçlara doğru açılan tonlar denemeniz şart değil. Eğer cesaretiniz varsa, tam tersine uçlara doğru koyulaşan modelleri de deneyebilirsiniz.