Türkan Şoray MakyajıHepimizin hayran olduğu Türkiye’nin ikonu ve değişmez idolü Türkan Şoray’ın gençken filmlerinde kullandığı makyaj modelini ve yapım şeklini bu yazımda sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Türkan Şoray makyajı‘nda öncelik gözleri iri göstermektir. Bunun içinde kesinlikle göz içlerine kalem çekilmez. Öncelikle göz çevrenizi ten renginizden 1-2 ton açık bir kapatıcı ile kapatıyoruz ve transparan bir fondöten ile sabitliyoruz. Ardından göz kapağımızın bitimine dumanlı bir görünüm vermek için kahverengi tonunda far uyguluyoruz ve far fırçasıyla dağıtıyoruz. Bu işlemin yapımını BURADAN inceleyebilirsiniz.

Dumanlı görünüm verildikten sonra üst kirpik diplerimize eyeliner ile kuyruklu fazla kalın olmayan bir çizgi çekiyoruz. Asıl önemli olan kısma geldik tabi ki kirpikler. Kirpiklerin hacimli olması için bolca rimel uyguluyoruz ve kuruduktan sonra tekrar sürüyoruz. Alt kirpik diplerine (içe değil) kalem çekiyoruz ve far fırçasıyla dağıtıyoruz. Son olarak gözlerin iç kısmına siyah kalem sürülen yere beyaz göz kalemi çekiyoruz. Bu gözlerinizin daha iri görünmesini sağlar..