Kendimizden sıkıldığımız ya da değişikliğe ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda hemen kuaföre koşuyoruz. Ya da o an moda olan renk ne ise onu kendimize uygulamak istiyoruz. Ama bir şeyi unutuyoruz. Her saç rengi herkese yakışmıyor.

Çok beğendiğiniz rengi kendi saçınızda gördüğünüz zaman hissettiğiniz hayal kırıklığı mı? Hem paranız, hem zamanınız hem de beklentileriniz çöpe mi gitti? Böyle bir durumla karşılaşmamak için ten renginize neyin yakışıp, yakışmayacağını bilmeli ve bunun dışında değişikliklere pek sıcak bakmamalısınız. Çok güzel bir saç rengi veya modeli, uygun olmayan tende çok kötü duracağı gibi, çok basit bir saç modeli veya sıradan bir saç rengi, uygun olan tende harika durur.

Esmer Tenliler

 

Esmer Tenliler için;

Sarı saçı ne kadar beğeniyor olursanız olun asla denemeye kalkmayın! Çünkü bu renk, ten renginiz ile hiç uyumlu değil. Eğer çok koyu tenli bir esmer değilseniz, bakır tonlarını deneyebilirsiniz. Çok koyu bir ten renginiz var ise siyah ve kızıl sizin için mükemmel renkler olacaktır.Buğday Tenliler

 

Buğday tenliler

Platin renkler tam size göre. Açık kahve, kestane ve altın sarısı, sizin için en uygun renklerin başında. Eğer biraz daha radikal değişiklikler yapmak istiyorsanız, ateş kızılını ve patlıcan morunu da deneyebilirsin. Ama bu renklerin her yıkamada akacağını da unutmamalısınız.


 

Beyaz tenliler

Uçuk renkler yüzünüzün daha da soluk görünmesine neden olacaktır. Bakır, karamel ve kızıl renkleri size yakışacak renkler. Bu renkler havanızı bir anda değiştirecektir.


 

Soluk tenliler,

Eğer soluk bir ten rengine ve keskin yüz hatlarına sahipseniz, siyahtan ve küllü renklerden uzak durmalısınız. Fındık kabuğu ya da çikolata kahvesi gibi renkler, hatlarınızın daha yumuşak, teninizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır.Pembe Tenliler

Pembe tenliler,

Eğer pembe yanaklarınızla dikkat çekiyorsanız küllü renkler ve kestane tonlarını denemelisiniz. Kırmızı tonlarından ise kesinlikle uzak durmalısınız.