Cilt tonun nasıl olursa olsun; bu beş makyaj rengi sende çok güzel duracak

Mor göz farı DERİN MOR GÖZ FARI
Kırmızı ile mavinin mükemmel bir karışımından doğan mor tonları her cilt tonuna uyum sağlayan bir göz makyajı yaratır. Makyaj uzmanı Maria Verel “Mor, her kadına yakıştığı gibi, hem gece hem de gündüz makyajı için kusursuz bir renktir” diyor. Burada dikkat etmen gereken iki şey var. Birincisi kırmızı ağırlıklı mor tonlarından uzak durman. İkincisi ise mor göz farlarını fazla yoğun, yani yanlış şekilde uygulamaman.


şeftali allık ŞEFTALİ ALLIK
Pembe tonlarındaki allıklar hem her cilde uyum sağlamaz hem de yanlış kullanımda bir Barbie efekti yaratabilir. Ama aksine, şeftali tonlarındaki bir allık yanaklarına hem doğal bir renk kazandıracak hem de her cilt rengine uyum sağlayacaktır. Makyaj uzmanı Verel, özellikle soluk tenli kadınlara bu tonlardaki bir allığı elmacık kemiklerinden ziyade tamamen yanaklara uygulamayı tavsiye ediyor. Bu şekilde daha canlı bir cilt yaratılacaktır.

lacivert göz kalemi LACİVERT GÖZ KALEMİ
Cilt tonun nasıl olursa olsun, lacivert bir göz kalemi gözlerine canlılık katacaktır. Verel, “Derin mavi, gözlerin akını daha fazla ortaya çıkarır ve dolayısıyla gözler daha canlı ve parlak görünür” diyor. Kalemden ziyade krem eyeliner da tercih edebilirsin.
altın rengi göz farı ALTIN TONLARINDA GÖZ FARI
Metalik bir göz makyajı için altın tonları herkese uyum sağlayan bir göz farıdır. Farını seçerken dikkat etmen gereken sedef parıltısına sahip olması. Çünkü Verel’in dediği üzere, mat altın tonları koyu renk bir ciltte kireçli bir görünüm yaratacaktır. Altın tonlarında bir göz makyajını kusursuz bir şekilde yaratmak için farı, göz kapaklarında hafif ve kaş altlarında yoğun bir şekilde uygulamakta fayda var.


kırmızı dudaklar GERÇEK KIRMIZI DUDAKLAR
Kırmızı ruj bir klasiktir ve hem açık hem koyu tende mükemmel bir vurgu yaratacaktır. Burada dikkat etmen gereken gerçek kırmızıyı yakalamak. Kırmızı mevye tonları ve tuğla kırmızısı her cilt tonuna uymaz; ama evrenselleşmiş kırmızı hemen her cilde ve makyaja uyum sağlayacaktır.