Tatilde deniz, güneş derken saçların kırılması ve yıpranması kaçınılmaz oluyor. Bu yüzden saçlar yaz mevsimine göre farklı bakım isterler. Özellikle saçlar yazın denizden ve güneşten oldukça yıpranabilir. Verdiğimiz bazı ipuçları dikkate alınırsanız saçlarınızı eski canlı görünümüne kavuşturabilirsiniz.

  • Bakım Kürü: Kişisel bakım maskeleri, günlük ya da uzun süreli saç kürleri sayesinde saçların eski görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Uçlarından aldırma: Yıpranmış ve kırılmış saçlarlar tatil sonrası kaçınılmaz olur. Kişi yıpranmış saçlardan sonra eski saç tipine kavuşmak ister. Bu yüzden kendinizi kuaförünüzün eline bırakın ve kırık saçlarınızı 1-2 cm kestirerek saçlarınızın eski canlı görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Güneş sonrası evde bakım: Avokadolu saç maskeleri güneşin stres yüklediği ve kuruttuğu her bir saç teline nem kazandırır. Olgun bir avokadonun etli kısmını bir çatal yardımıyla iyice ezin, içine 1 çay kaşığı bal ve elma sirkesi ekleyin. Son olarak bir yumurta sarısını köpürene kadar çırpın ve 3 çay kaşığı zeytinyağını içine ekleyin. Elde ettiğiniz sıvı malzemeyi avokado karışımına aktarın. Saçlarınıza iyice yedirin ve 10 dakika etki etmesini bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulayın.
  • Sıcak saç aletlerinden uzak durun: Saça fön çekmek için kullanılan saç bakım aletleri, düzleştiriciler her ne kadar hoş görünmek için kullanmış olsanız da bu bakım ürünlerinden tatil dönüşü uzak durulması gerekir. Zaten saçlar da tatil dönüşü oldukça kırık oluşur. Bir de saç şekillendiricileri kullanıp saçlarımızda iyice kırık oluşmasına neden olmayın.
  • Renk değiştirmeyi zamana bırakın: Güneş ve deniz suyu saçı oldukça yıpratır. Çeşitli saç bakım ürünleri ile saçınızın canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın rengini değiştirmek için acele etmeyin. Zamanla yavaş yavaş açtırmanız gerekiyor.