Drew Barrymore’u da şeytan dürtmüş olacak ki yıllar yıllar önceki sarışın hâline geri dönmeye çalışıyor bu yaz için! Ancak onunkisi daha sistemli, taa mart ayından beri bu iş için adım adım uğraşıyormuş!

Sarışınlığa Geçiş Öncelikle saçınız siyah ise direkt dramatik bir değişimden geçmenin haricinde kısa dönemli bir çözümünüz yok kızlar bilesiniz! Ama saçınız doğal saç renginiz ise altın tonlu kahverengilere, oradan karamellere ve dore sarılıktan sarışınlığa adım adım zıplayarak saçınızı yıpratmadan tatlı bir yaz sarışını olabilirsiniz.

Şimdi size 3 ayda saçınızı yıpratmadan sarışın olmanın yol haritasını çizeceğim! Tabi ön koşullar kaliteli malzeme kullanan iyi bir kuaföre gitmek! Bu şekilde ağır ağır saç renginizi değiştirdiğinizde çevrenizden de birden bire sert tepkiler almamış olacaksınız! Şimdi haziran ayındayız yani siz bu ay ilk kuaför randevunuza giderek ağustos ayında şıkır şıkır havalı bir sarışın olabilirsiniz!
Sarışınlığa Geçiş Saçları koyu kahve olanlara yol haritam şu şekilde:
Öncelikle saçınızı tatlı bir dore alt tonlu açık kahverengiye boyatın. Tabii burada sizin hangi ton sarı saç istediğiniz de önemli soğuk küllü sarılara meraklı iseniz öncelikle saç tonunuzu küllü kumral tonlarına kaydırmanız gerekiyor.

Yok, ben altın sarılı doreli sarışınlık severim diyorsanız ise; o vakit açık dore kahverengilerle işe başlayabilirsiniz. İlk ay saçınızın baz rengini oturtmalısınız sadece kuaföre gidin ve bu rengi yapmasını isteyin!

İkinci ay baz renginizi yineleteceksiniz ve saçınızı sarı tonlarında bir ombre yansıma yapılmasını isteyeceksiniz. Yani kuaförünüz saçınızda uçlara doğru kademeli bir açıklık yaratacak. Böylece baz renginizle uyumlu aynı zamanda istediğiniz sarışınlığa daha da yakın bir saç renginiz olacak! Sarışınlık yolunda ilerlerken bir de ombre saç modasını yakalamış oluyoruz.

Sarışınlığa Geçiş Üçüncü ay ise elimizde ne var hemen bakalım: güzel oturmuş sarıya müsait bir baz rengi + ombre etkisi elde etmek için açılmış saç uçları. Bu noktada kuaförümüzden artık saçımızı sarı tona boyamasını araya da balyajlar atmasını rica edeceğiz.
Farkı kolaylığı ne olacak: Saçımız zaten müsait tonda olduğundan dolayı çok kolay açılacak yıpranmayacak.

Bir anda bambaşka bir görünüme sahip olmayacağız çevremizdeki şok etmeyeceğiz!( Bunu özellikle sarışın olmanıza çevrenizde karşı olanlar varsa ihtiyacınız olacak, aynı rengin biraz açığını yaptık bu sefer diye geçiştirme olanağınız olacak)

Saçınızdaki uyumlu ton farklılıkları, yıkandıkça daha çok ortaya çıkacak; kimi yerler daha açık, kimi yerler daha koyu ton sarı olacak ki bu da doğal bir sarışınlığı beraberinde getirecek. Böylece tam yazın ortasında; şeker gibi bir sarışın olmuş olacaksınız.

Sarışınlığa Geçiş Saçları siyaha boyalılara önerim ise; öncelikle sizin sarışın olmayı en az 6-7 ay önceden kafaya koymuş olmanız gerekiyor ki, en azından o kadar süre saçınızı siyaha hiç boyamayın bırakın doğal saç renginiz uzasın.

Ne kadar koyu tonda olursa olsun boyanmamış bir saçın rengi, siyaha boyalı bir saça göre çok daha kolay açılıyor bunu aklınızdan çıkarmayın! Doğal saçlarınız biraz uzadığında ise, en fazla 2 adımda dramatik bir değişiklikle sarıya dönmenizi öneririm zira saçınızda hâlâ siyah boya olduğundan uçlarda, güçlü ve kararlı bir şekilde açılması gerekir, yoksa sizin süreç çok uzar o siyaha boyalı saçlar elbet yıpranacak!

Yine de istediğiniz mükemmel tona iyi bir kuaföre dâhi gitseniz 2 kerede ancak kavuşacaksınız bunu bilin!

Benim saçlarım siyaha boyalıydı son 1 yıldır ancak yazın sarışın olmayı hedefleyerek son 5 aydır saçlarımı boyamıyordum dolayısı ile ben yazarınız olarak senaryo 2 ye uyuyorum saçlarımı biraz yıpratarak sarışınlığa doğru ilerleyeceğim gibi görünüyor!

Drew Barrymore’a dönecek olursak bence sarışınlık onu çok daha genç ve tarz göstermiş, tam da yeni anne olmuşken stilinde böyle bir yeniliğe gitmesi bence çok yerinde olmuş!