Siyah Saç Rengi Evde Nasıl Açılır?Saç rengini açmak isteyen bayanlar için bir çok yöntem mevcut ancak bu konuda en çok sıkıntı yaşayan bayanlar hiç kuşkusuz ki siyah saçlı bayanlardır. Çünkü kolayca renk değişimi gerçekleşmez. Saçlarınızı doğal rengi siyah ise boyalı siyah saçlara göre açma işleminde daha başarılı olacaksınız demektir.

Siyah saçlı bayanlar saç rengini açmak için öncelikle mutlaka piyasada ki açıcı ürünleri kullanmalıdır. Siyah saç rengi akıtılırken genellikle kızıl tonlarında ve bakır tonlarında açılır. Siz daha küllü tonlar istiyorsanız bir kaç boyama işlemini uygulamanız gerekiyor.

İstediğiniz ton karamel veya balköpüğü tonlarında ise altın sarısı saç boyasını, istediğiniz ton küllü açık renklerden biri ise mutlaka küllü sarı saç boyasını kullanmanız gerekiyor. Siyah saçlı bayanlar tek boyamada yalnızca 1-2 ton açılma sağlayacaklardır. Bu yüzden küllü sarı ya da altın sarısı saç boyası ile 1 hafta arayla (Yıpranmayı önlemek için-bu sürede saçlarınıza bakım yapmanızı öneriyoruz) tekrar boyamalısınız.

Yalnız dikkat edin önce uçlara saç boyası ya da açıcı sürülür 10 dk beklenip tüm saça uygulanır saç diplerine yıkamadan 10 dk önce uygulayın. Yoksa kafanızda tüp patlamış gibi dipler çok açık uçlar koyu olur. Dipler doğal saç olduğu için çabuk açılıyor çünkü..