Saçlar… Güne başladığımız an, aynaya baktığımızda ikinci dikkat ettiğimiz yer. Hatta çoğu kişinin ilk dikkat ettiği yer. Kırık, elektirikli, hatta tiftikli diye hitap edip, dudağımızı büktüğümüz anlar çok oluyor değil mi? Aklımızda bir sürü soru, fakat yanıtsız. İşte şimdi o önemli 5 sorunuza yanıt veriyoruz. Hemen öğrenin!

Saçlarım çok kuru ne yapmalıyım?
Yumurta maskesi kurumuş saçları yeniden yumuşacık yapar. Bunun için 2 yumurtanın sarısını, 2 yemek kaşığı ayçiceği yağını ve bir parça limon suyunu karıştırıp saçınıza uygulayın. 15 dakika bekleyip durulayın.

Donuk ve mat saçlarıma çözüm var mı?
1 çay kaşığı papatya çiçeği ile 1 çay kaşığı ısırgan otunu 100 ml suda 10 dakika kaynatın. İçine 50 ml elma sirkesi ekleyin. Saçınızı yıkadıktan sonra bu karışımı masaj yaparak uygulayın.

Saçımın düğümlenmesini nasıl önlerim?
Kuru hava saçın keçeleşmesine, sonra da düğümlenmesine neden olabilir. Ama dert etmeyin! Bu düğümler için en iyi yöntem, limon suyu kullanmaktır. Limon suyunu saçınıza iyice yayın. 5 dakika bekleyin ve ardından durulayın.

Saçlarım şekle girmeyi reddediyor. Ne yapmalıyım?
Bitki özlü jeller ve jöleler kullanmalısınız. Birde banyodan önce doğal malzemelerden üretilmiş bir fırçayla saçınızı uzun uzun tarayın.

Bigudiyle sardığım saçları açmakta zorlanıyorum. Kolay bir yolu var mı?
Bu durumda panik yapmayın ve bigudiye asılmayın. Açacağınız her bigudiye kurutma makinesi ile hava verin. Bu sayede saçınız yumuşayacaktır. Sprey gibi olan ve durulanmayan kremleri de sürerseniz saçlar kayganlaşır ve kolay açılır. Ardından büyük dişli bir tarakla bigudiye sarılı saçlarınızı tersten başlayarak açın.