Bir çok bayanın rüyası sarı saç renkleri olduğunu biliriz. Sarışınlar saçlarının bakımı ile uğraşmaktan sıkılmıştır. Fakat saçlarını yeni sarıya boyatanlar bir heyecan içindedir. İlk önce ufak bir uyarı ile makalemize başlayalım. Sarı tonlara saçlarınızı boyattıysanız eskiye dönmeniz daha zordur. Saç insanın kendini ifade etme aracıdır. Ruhunu dışarı yansıtmasıdır. Eğer sarı saçları tercih eden kadınlar dikkat çekmekten çekinmeyen cesur olanlardır. Göz alıcı ve havalı bir renk tonudur. Saç bakımı biraz meşaketlidir.

Altın Sarısı

Altın Sarısı

Karamel Sarı

Karamel Sarı

Sarı saç renkleri kullanacakların en çok dikkat etmesi gereken püf noktası ten renkleridir. Açık tenliler için açık tonlarda sarı saç boyaları, koyu tenliler için koyu tonlarda sarı renkleri tercih edilmelidir. En doğal sarı diplerden koyu başlayarak saç uçlarına doğru renk tonu açan sarılardır. İyi bir sarı saç için zaman gerekir. ilk boyama da muhteşem sonuçlar beklenmemelidir.
Küllü Sarı Dore

Küllü Sarı Dore

Bal Tonları

Bal Tonları

Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?
Sarışın olmak herkesin hayalinde olabilir. Fakat bir kaç kriter vardır. Bunlara dikkat edilmelidir. Bunun için çok düşünmek gereksizdir. Basit bir tümevarım ile saçlarınıza uygulayacağınız rengi bulabilirsiniz. Ten renginiz açık ise açık sarı, koyu ise koyu sarı tercih edilmelidir. Renkli gözler ile daha güzel iletişim kurar ve göz alıcı bir görünüm kazandırır. Gerçek saç renginizin bir kaç ton açığı doğal görünüm kazanmasını sağlar. Siyah saçlı bir kişinin sarı renk boya ile saçlarını boyatması oldukça anlamsızdır ve istenen renk tonu yakalanamaz. Fakat kumral bir bayan saçlarını açık sarıya da boyatabilir. Eğer saçlarınız çok koyu tonlarda ise koyu sarılar ile işe koyulmaya başlamanız gerekmektedir.

Platin Sarısı

Platin Sarısı

Dore Light Sarı

Dore Light Sarı

Sarı Saç Renkleri İsimleri
Bu sezon en çok tercih edilen sarıların renk numaralarını verelim. Klasik Loreal serisinde 810 inci sarı, 730 bal köpüğü, 713 buzlu bej ( güzel bir renktir), 734 amber sarı ( bal tonuna benzer ) benim favorilerim ise 8,34 floransa dore sarısı biraz içerisinde bakır tonlarını barındıran hoş bir renktir. Gösterişli ve alımlı bayanların favorisi. 9 Hollywood sarısı ise doğal bir sarı tonudur. 8,31 Chicago sarısı küllü dore bir renktir. Parlak, açık ve biraz soğuk tenliler için uygundur.