En özel randevularınıza hazırlanmak için saatler harcasanızda bazen istediğiniz gibi görünemezsiniz. Bunun nedeni daha güzel görünmek için aşırıya kaçmaktan kaynaklanıyor. Daha fazla makyaj, daha doğallıktan uzak saçlara yöneliyoruz. Oysaki erkeklere doğal saçlar daha çekici geliyor.

Yataktan kalkmış olduğunuz haliniz onlar için daha çekici veya kıvırcık oluşundan şikayetçi olduğunuz saçlarınız onlara daha seksi görünüyor. Hatta dağınık saçlara bayılıyorlar! Tabii hep temiz, bakımlı ve parlak görünmesi şart!

Saçınızın doğal görünmesiyle, bakımsız görünmesini iyi ayırt etmeniz gerekiyor. Ellerini saçlarınızın arasında gezdirecek kadar yumuşak, gözlerini alamayacağı kadar parlak ve sizi kendine çektiğinde yeni yıkanmış kadar temiz kokan saçlara bayılıyorlar.

  • Erkekler dalgalı saçları çok severler. Bu dalgalı saç, gerek doğal dalgalar olsun, gerekse saç maşası ile yaptığınız saç olsun… Dalgalı saç her zaman erkekler için çok çekici olmuştur.
  • Topuz olarak da, özene beneze yapılmış bir topuzdan ziyade, doğal toplanmış bir topuz saç daha çekici gelmektedir.
  • Erkekler, kadınların saçlarında parfüm kokmasından çok hoşlanır. Bu yüzden saçınızı yaptıktan sonra kullandığınız parfümden saçlarınıza da sıkmayı ihmal etmeyin. Saçlara parfüm sıkmak, aynı zamanda parfümün kokusunun daha kalıcı ve dikkat çekici olmasına yarar. Fakat zararını belirtmekte de yarar var, parfümün içinde alkol olduğundan dolayı saçlara zarar verir ve beyazlamayı hızlandırır. Bu yüzden parfüm sıktığınız saçları, eve gelince yıkamayı ihmal etmeyin.
  • Düz saçlar da erkeklerin sevdiği saçlar arasında. Yalnız, kırıklarla dolu düz bir saç yerine, saç düzleştirici veya fön kullanarak elde edilmiş düz saçlardan bahsediyoruz…
  • Saçlarınız doğal olsun fakat, parlaklığından birşey kaybetmesin. Saçların parlak görünmesi için, saç bakımı yapmaya özen gösterin. Parlak saç her zaman daha çekici olur.
  • Yataktan yeni kalkmış gibi saçlar, bu saydığımız saçlar arasında en çok çekici olan saç modelidir. Biraz dağınık, ama bakımlı, salaş saçlar… Bunu erkekler çok seviyor. Hem doğal görünüyor, hem de çok bakımlı…
  • Gergin bir at kuyruğu saç modeli de sizi çok çekici yapabilir. Eğer saçlarınız uzunsa belinize kadar bir at kuyruğu oluşturarak çekici bir saç elde edebilirsiniz.