Bir saçın güzelliği nasıl anlaşılır: Parlaklığından, hacimli görünümünden ve sağlıkla ışıldamasından! Siz de saçlarınıza Hollywood yıldızları gibi bakın. Ziyaretçilerimzden gelen sorular, bu üçü üzerine olunca bu konuda bilgilendirmek istedik.

Saçlara Hacim Vermek
“Büyük iyidir!” Bu “büyük” saçların dünyanın en güzel mankenleri üzerinde test edilerek onaylanmış bir yöntemi var. Öncelikle hacim veren bir saç spreyine, saç kurutma makinesine ve yuvarlak bir saç fırçasına ihtiyacımız var.

  • Spreyi saçınıza uyguladıktan sonra, saç kurutma makinenizi en sıcak seviyede çalıştırın ve fırçayla kökten uca fırçalayın.
  • Saçınız henüz ılıkken üçe ya da dörde ayırın.
  • Büyük boy bigudilere sarın ve kurumasını bekleyin.
  • Bigudileri çıkardıktan sonra saçlarınızı parmaklarınızla tarayın ve istediğiniz gibi şekillendirin.
  • Spreyi saçlarınızdan temizlemeyi de unutmayın. Kremsiz şampuan tercih edin.

Yumuşak saçlar elde etmek için

Dünyanın en ünlü stilistlerinden Michelle Snyder‘ın çok pratik bir önerisi var: “Saçlarınız nemliyken iri dişli bir tarakla tarayın ve daha sonra kurumaya bırakın. Bu hem elektriklenmeyi önleyecek, hem de saçınızda hoş dalgalar yaratacaktır.” Snyder ayrıca saçlarımızı havluyla kurutmamızı ve ‘Garnier Fructis Style Sleek & Shine’ gibi saçları neme karşı koruyan ürünleri de kullanmamızı öneriyor.

Saçlara parlaklık kazandırmak için

Aslında şu an tüm dünyada ‘matlık‘ akımının olduğunu söyleyebiliriz. Ama size bir sır verelim: Parlak saç kazanır! Ultra parlaklık için Hollywood stilisti Amanda Williams protein zengini şampuanları tavsiye ediyor. Saç kremini ve şampuanı da ayrı kullanın. Hafif nemli saçlarınızı da banyo sonrası bakım ürünleriyle şekillendirin. Williams Pantene‘i öneriyor. Haftada bir saç maskesi uygulamak da saçlarınızı canlandıracaktır.