Modern toplumun tek tiplikten sıkılıp geçmişe dönmesine retro deniliyor. Hemen hemen herkesin sevdiği sıcak, samimi ve doğal bir akıl retro, hem de çılgın!

Annelerimizin zamanına küçük bir yolculuğa çıkıyoruz… Daha küçük bir çocukken onların kabarık saçlarına şaşkın gözlerle baksak da şimdi bizde o doğallığa kendimizi bırakmaya başladık! Çok da iyi oldu 70’lerin 80’lerin sıcaklığını hissetmek güzel…

Retro dekorasyon, retro saç modelleri 2011’de olduğu gibi 2012’de de öne çıkıyor. Ünlü Hollywood yıldızları da retroyu benimsedi. Hatta çoğu davete modern retro saçlarıyla katılıyor.

Tabii ki retro saç modelleri yaratırken, günümüzün gerektirdiği modern dokunuşlar yapılıyor. Böylece geçmişi yansıtan modern bir saç elde edilmiş oluyor.

Özellikle orta yaştaki bayanlara yakışacak retro saç modelleri, marjinal görünmek isteyen gençleri de kapsıyor. Bunun en güzel örneğini, henüz 23 yaşında olan sesi ile her kesimden büyük beğeni kazanan “Adele” gösteriyor. Adele, retro saç modelleri ile oldukça güzel bir görünüme bürünüyor. Kişiliği ile örtüşüyor.