Saçlarınız, güzelliğinizi ortaya koymanızı sağlayan en büyük etkenlerden biridir. Bu nedenle eğer bu 7 işaretten birine sahipseniz derhal kuaförünüzden bir randevu alın!

  • Saç modeliniz yıllardır değişmedi mi?

Modayı yakından takip ediyor olabilirsiniz ama eğer kıyafetleriniz son modayken saçınızda 10 senedir aynı modeli kullanıyorsanız hemen senenin saç trendlerine göz atmalısınız.

  • Saçlarınızı sürekli atkuyruğu mu yapıyorsunuz?

Atkuyruğu genellikle saçlarınızla ne yapacağınızı bilmediğinizi gösterir ve bu da çok ciddi bir uyarı sinyalidir. Yani değişim zamanı geldi! Kahkül ve saçınıza renk atmayı düşünebilirsiniz; böylece saçlarınız hacim kazanacaktır. Aynı zamanda açıkken bile saç katmanlarınız daha canlı görünecektir.

  • Saçlarınıza şekil vermekte zorlanıyor musunuz?

Saçlarınızı yapmanız 15-20 dakikadan fazla sürüyorsa belli ki doğru bir kesim kullanmıyorsunuz. Kuaförünüzden kolay şekil alabilecek bir kesim isteyin.

  • Saçlarınız hacmini kaybetti mi?

Saçlarınız tepelerden basık, canlılığını kaybetmiş, kuru gözüküyorsa bakım yaptırmanın zamanı gelmiş demektir ve katlı bir kesimle saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz.

  • Saçınız sizi olduğunuzdan daha mı yaşlı gösteriyor?

Bazen saçınızın rengi ya da modeli sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Bunun için mutlaka yaşınıza uygun ve modern bir saç kesiminiz olduğundan emin olun.

  • Saç ve cilt renginiz birbirine çok mu yakın?

Saçlarınız ve ten renginiz birbirine çok yakınsa, saçınızın aralarına saç renginizden daha koyu bir renk attırmayı denemelisiniz. Böylece saçınıza peroksit veya amonyak sürdürmeden, sıcak ve derin renklere sahip olur, saçınıza zarar verdirmeden buklelerinize boyut kazandırmış olursunuz.

  • Saçlarınıza kimse iltifat etmiyor mu?

Eskiden beğenilen saçlarınız artık kimse tarafından fark edilmiyorsa bir şeyler yapmalısınız. Kuaförler maşalı saçın en ilgi çekici model olduğunu söylüyorlar.