Saça Parlaklık Kazandıran Saç Maskesiİhtiyacımız olan herşey doğada saklı. Kullandığımız ilaçların, bakım kürlerinin hepsinin özünde doğada varolan ürünler yatmaktadır. Eğer saçlarınıza parlaklık kazandırmak istiyorsanız bunun için formül de mutfağınızda saklı!

Kadınların en büyük saç problemlerinden birisi olan mat ve cansız saçlar için güzel bir formülümüz var. Saçlarımızın parlak ve canlı görünmesini hepimiz isteriz. Peki, bunun yolunun mutfağınızdan geçtiğini söylesek ne derdiniz?

Gereken malzemeler
1 çaykaşığı sirke
1 çay kaşığı gliserin
1 yumurta (çırpılmış)
2 yemek kaşığı organik hindistan cevizi yağı

Karıştırma
Kasenin içinde sirke ve gliserini birbirlerine tamamen karışıncaya kadar karıştırın. Daha sonra çırpılmış yumurtayı ve en son olarak organik hindistan cevizi yağını ekleyin ve hepsi birbirine tamamen karışıncaya kadar karıştırın.

Uygulama
Saçlarınızı ortadan ikiye, rahat uygulayabileceğiniz bir şekilde ayırın. Daha sonra bir bölgeye, masaj yaparak kökten uca hazırladığınız maskenin bir kısmını uygulayın. Daha sonra saçınızın diğer bölgesine de aynı şekilde maskeyi uygulayın. Uygulamayı bitirdikten sonra saçınızı bir havluya sarın ve 2 saat bekleyin. Daha sonra normal şampuanınız ve saç kreminizle saçınızı durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayın.