Hürrem rengi, asimetrik kesim, platin, kalın bukleler… 2011 İlkbahar yaz saç trendlerinde anahtar kelimeler bunlar. Daha fazlasını merak edenler için ünlü salonlarla konuştuk.

Saç Tasarımcılarından Tavsiyeler

  • Cesur olun! yıllardır kullandığınız renk ve modeli değiştirmekten çekinmeyin. Dergileri karıştırın, birkaç alternatifle kuaförünüze gidin. Bunun için salonun sakin olduğu zaman dilimini tercih edin.
  • Kuaförünüzü sık sık değiştirmeyin. Her kuaförün tarzı farklı olduğundan saçlarınız zarar görebilir, üstelik iletişiminiz de istediğiniz gibi olmaz.
  • Saçlarınız formunda olmadığı zamanlarda Grace Kelly gibi kalın bir bant takarak gözleyin, büyük gözlüklerinizi de unutmayın.
  • Argan yağı kullanın. Gerçekten çok faydasını göreceksiniz. Piyasada birçok çeşidi var, örneğin Marrakesh oil.

İlker Yavuztürk Salon – İlker Yavuztürk

Kadınlar dizilerden çok etkileniyor ve biz ne dersek diyelim kesinlikle kendi modalarını yaratıyorlar. Benim müşterilerim, Spartakus’deki İlithya’nın saçlarını çok beğeniyor, çoğunlukla bu taleple geliyorlar. Eskiden Lost’dan etkilenirlerdi. Şimdi ise Hürrem rüzgarı esiyor ama maalesef sadece açık tenlilerde güzel duruyor bu renk. Uzun kadın dalgalar, katlı kesimler, platin yine çok var.

Bu sezon bir de Brezilya fönü çok tuttuğu için düz saçlara ait modeller daha çok istenmeye başlandı. Asimetrik kesim bunlardan biri. Kıvırcık saçta olmaz ama bazı düz saçlarda çok hoş duruyor. Maşa artık çok demode. Özellikle ince maşaları biz artık hiç yapmıyoruz salon olarak. Ya da çok farklı, modern bir tarzda sarıyoruz. Bunların dışında bukle fön çok isteniyor.

Mos – Orhan Bademli

Kadınlar için saçın önemini biliyordum ama FOX TV’de yaptığım Bambaşka adlı program sayesinde daha iyi öğrendim. Bu programdaki saçları ben kesiyorum ve izleyicilerden büyük övgüler alıyorum. Bu sezon altın sarısı ve hacimli saçlar çok moda. Uzun saçlarda omuzlara dökülen iri dalgalar çok tutuluyor. Kısa saçlarda ise asimetrik kesimler gözde. Özellikle fonksiyonel saçlar daha çok tercih ediliyor yaz aylarında.

Altın Sarısı Saç Rengi

Keyif Estetik – Özgür İncü

Bu sezon bakır yansımalar ve degrade çok moda. Güneşten açılmış gibi doğal ve uğraşılmamış saçlar tercih ediliyor. Eğer kış kadınıysanız, koyu bakır ve viole tonlarını da kullanabilirsiniz. Kuaförden yeni çıkmış görüntüsü artık çok demode. Uzun saçlarda hacimli dalgalar, kısalarda ise net çizgiler var. Uzun boylu kadınlara dümdüz ve uzun saçları çok yakıştırıyorum, kısa boylulara ise asimetrik kesim ve doğal dalgalar iyi gidiyor.

Bahçecik – İsmail Babuz

Yaz demek bizim için sarı demek. Ama sadece dümdüz bir sarıdan söz etmiyoruz. Bakıra çalan altın, karamel, melanj ve her ne kadar saç sağlığı açısından tavsiye etmesek de platin çok moda. Uzun saçlarda katlı kesimler, kısalarda ise kakül ve hacimli formlar tercih ediliyor. Ama moda ne olursa olsun, ilk baktığımız şey, kişinin yüz şekli, göz ve ten rengi oluyor. Bunlar uygun değilse, müşteri ne kadar isterse istesin yapmıyoruz. Çoğu zaman bir ünlünün fotoğrafıyla geliniyor. 5–6 yıl önce Gülben Ergen modası vardı. Şimdi ise Hürrem saçı isteniyor.