Köpük, jöle, wax, sprey, birçok şekillendirici var ve aralarındaki farkı tam olarak bilmiyorsunuz değil mi? Hiç şaşırmadık. Herkes bu ürünleri kullanıyor ama aralarındaki farkı tam olarak bilemiyor.

Oysa istenilen sonuca ulaşmak için aralarındaki farkı bilmek gerekiyor.

Jöle
Jöleler genellikle su bazlıdır. Saçınızı sertleştirerek şekillendirmenizi sağlar. Sertlik ölçüsü jöleden jöleye değişebilir. Alkol içeren jöleler saçınızın kurumasına yol açarak zarar verebilir. En iyi kıvırcık ve dalgalı saç üzerinde durur ve ıslakken uygulanması daha iyi sonuç verir.

Wax
Wax da saçı şekillendirmeyi sağlayan bir ürün olsa da jöle gibi saçı sertleştirmez ve saçın daha yumuşak ve esnek kalmasını sağlar. Saçta koruduğu esneklik sayesinde günün ilerleyen saatlerinde saç şeklini değiştirmeye imkan yaratır. Ancak bu ürünler su bazlı olmadığı için saçı yıkadığınızdan hemen saçtan çıkmayabilir. Yalnızca kuru saça uygulanmalıdır.

Köpük
Islak saça uygulandığında yumuşak, parlak ve ıslak bir görünüm sağlayarak saçı şekillendirir. Kalıp gibi sert bir şekil yaratmak istiyorsanız kuru saç üzerine uygulamalısınız.

Sprey
Şekil verilmiş saçı sabitlemek ve şeklin uzun süre dayanmasını sağlamak için kullanılır. Kuru saçlar üzerinde daha etkilidir. Saçın esnekliğini bozduğu için saçta uzun süre kalmaması gerekir.

Serum
Serumlar genellikle şekil vermektense saça parlaklık kazandırır. Yıpranmış cansız görünen saçları daha canlı göstermeyi sağlar ve boyalı saçların rengini ortaya koyar.