Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bir detayda saç renginizdir. Saç renginizin açık veya koyu tonlarda oluşu özellikle günlük makyajınızı nasıl yapmanız gerektiğini belirler. Genel itibariyle koyu renk saçlar açık renkleri kızıllar, karamel ve sarılar şeklinde bir kaç grup altında makyaj kuralları incelemeye ne dersiniz?

Koyu Saç Rengi Makyaj

KOYU SAÇ RENGİ
Saçlarınızın rengi siyahi veya kahve tonlarında ise çok koyu bir makyaj yapmanıza gerek yoktur. Saçlarınızın koyu oluşu zaten yüzünüzü ön plana çıkardığı için doğal bir makyaj her zaman için yeterli olacaktır.

Kızıl Karamel Saç Rengi Makyaj

KARAMEL VE KIZILLAR
Benzer saç renkleri ve sıcak tnlarda renkler olmaları nedeniyle karamel ve kızıllar için aynı makyaj koşulları geçerlidir. Yine gözleri hafif belirginleştirerek dudaklar da açık tonlarda ya da natural tonlarda ruj uygulamanız gerekiyor. Allık ise varla yok arası olmalı asla koyu bir makyaj tercih etmemelisiniz. Saç renginiz zaten son derece iddialı.

Kumral Saç Rengi Makyaj

KUMRAL
Saç renginiz kumral ise ya gözleri ya da dudakları ön plana çıkarmalısınız ikisini aynı anda asla koyu yapmamalısınız. Gözler belirginse dudaklar doğal, dudaklar dikkat çekiciyle gözler doğal.

Sarı Saç Rengi Makyaj

SARI SAÇ
Sarı saçlı bayanlar saç renginiz yüzünüzün geri planda kalmasını sağlar ve solgun görünmesine yol açar bu nedenle makyajsız yüzünüz daha da solgun görünür. Bu saç renkleri devamlı olarak makyaj ister. Çok abartmamak koşuluyla günlük koyu tonlarda makyaj da uygulayabilirsiniz.