Sezonun gözde saç modeli topuz ve örgü güçlerini birleştirirse işte ortaya bu sevimli mi sevimli görüntü çıkar! Özellikle geçiş dönemindeki saçların can sıkıcı boyuyla uğraşmak istemeyenlere tavsiye ederiz.

2012 yılına girmeye sayılı günler kala, ünlülerin saçlarında bolca topuz saç modelleri ve örgü saç modelleri görüyoruz. Bu yazımızda bu iki çok güzel saç modelini birleştirip, ortaya harika bir görünüm çıkaracağız.

Topuz saçı çoğu bayan sever. Örgü saçı da genç kızlarımız ağırlıklı olarak kullanır fakat, ruhu genç olan kadınlar da örgü ve topuzu birleştirerek, saç örgüsünden topuz yaparak, çok dikkat çekici bir saç modeli elde edebilirler. Tabiki bu saç modeli sadece orta yaşlı kadınlara hitap etmiyor, 7’den 70’e herkesin kullanabileceği, her yaşta ayrı bir güzel görünen bir topuz modelidir.

Saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Kolaylık sağlaması için çalışmayacağınız kısmını toplayın.


Ensede üçgen şeklinde bir tutam ayırarak (taraktan yardım alabilirsiniz) başınızın tepe noktasına kadar örmeye başlayın.


İstediğiniz kadar sıkı ya da gevşek kullanabilirsiniz. En son noktaya geldiğinizde geçici bir süreliğine örgünüzü mandal tokayla sabitleyin ve diğer tarafı örmeye başlayın.


Örgü işlemi bittiğinde ortaya böyle bir görüntü çıkacak. Daha sonra kalan saçı dolayarak topuz yapabilirsiniz.


Topuzunuzu tokalarla ya da kurdelelerle de süsleyebilirsiniz.