Saç mezoterapisi nedir?
Saç mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan ve kıl kökünü besleyen vitamin, mineral, keratolitik ajanlar, kan dolaşımı arttırıcılar ve antioksidanların 2-3 mm’lik özel iğnelerle kıl köklerine belirli aralıklarla zerk edilmesi işlemidir. Deri altına yapılan bu enjeksiyon, hücresel metabolizmayı uyarır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlar.

Saç mezoterapisi nasıl yapılır?
Mezoterapi öncesi kişinin saç muayenesi ve uzmanın gerek gördüğü tetkikler yapılır. Daha sonra kişiye özel hazırlanan ilaç karışımı gözeneklerin açılması işlemi tamamlandıktan sonra uygulanır. Ardından özel saç bakım kürleriyle masaj yapılır ve işlem sonlandırılır. Bu işlem yaklaşık yarım saat sürer.

Saç mezoterapisi kaç seans yapılır?
İşlem sırasında herhangi bir ağrı acı duyulmadığı için hasta açısından konforlu bir tedavidir. Uygulama protokolü kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte genelde 8-12 hafta sürmektedir. Tedavi bittikten sonra da idame doz olarak 2 ayda bir seans tekrarlamak gerekirken, mevsim geçişlerinde özellikle eylül-ekim ve nisan-mayıs aylarında dökülmenin yoğun olduğu dönemlerde tek doz mezoterapi çoğunlukla yeterli olacaktır.

Saç mezoterapisi faydaları
Saç dökülmesi tedavisinde en yaygın olarak kullanılan saç mezoterapisi saçı korumak, güçlendirmek, hacim kazandırmak, dökülmeyi durdurmak gibi fayda sağlarken asıl uygulanma amacı saçlı deriyi canlandırıp dolaşımı hızlandırmaktır.

Saç mezoterapisi fiyatları
Saç Mezoterapisi fiyatı, yapan kliniğe göre değişmektedir. Fakat, Saç mezoterapisi seans başı ücret ile çalışır. Bu ücret 200 TL ile 400 TL arasında değişmektedir. Saç mezoterapisi tedavisi 8-12 hafta sürdüğü için kabataslak fiyatla 2.000 TL gibi bir rakama denk gelmektedir.