Korkulu rüyamız olan kırık saç uçlarını tekrar canlandırmak, hacimli görünmesini ve parlamasını sağlamak hayal değil! Parti zamanı gelmeden bu önerileri mutlaka deneyin, aynaya güvenle bakın.

Kremleme
Saç kırıklarının oluşmasını önlemek için saç türünüz ne olursa olsun onarıcı saç bakım kremi kullanın. Saçlarınızı şampuanlayıp iyice duruladıktan sonra saç köklerinden başlayarak uçlarına doğru krem sürün. 5 dakika kadar bekleyip durulayın.

Serum
Saç uçlarını nemlendirmek için durulmayan nemlendirici serumlardan faydalanın. Serumlar hem saçlarınızın elektriklenmesini hem de kırılmasını önleyecektir.

Isıya karşı koruma
Saçlarınızda oluşan nem kaybı; saç uçlarının kırılmasına neden olur. Nem kaybının en önemli sebeplerinden biri ise yüksek ısıda kurutmaktır. Isıya karşı koruyucu ürünler kullanarak saçlarınızı koruyun.

Taramak
Saçlarınızı hafif nemliyken taramak kırılmalarını ve zarar görmelerini önler. Saç taramak; saç derisindeki kan akışını hızlandırıp saçların hızlı uzamasına da yardımcı olur.

Kestirmek
Saç uçlarınızı 2 ayda bir kez kestirerek daha güçlü olmalarını sağlayabilirsiniz.

Kurulama
Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutma makinesi kullanmadan önce fazla suyu hafifçe sıkarak alın. Saçlarınızı havluyla nazik hareketlerle kurulayın. Saç kurutma makinesini 30 cm uzaktan tutarak saçlarınızı kurutun.

Bakım maskesi
Ayda bir kez saç uçlarınızı besleyecek, yoğun nemlendirme özelliği olan kozmetik ya da doğal bakım maskesi uygulayın.