kabarmış saçlarSaçlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra kabarıyor ve şekil almamak için direniyor mu? Söz dinleyen saçlara sahip olmak için önerilerimizi uygulayın!

  • Saçlarınızı yıkamadan önce geniş dişli bir tarakla tarayıp, havalandırın. Saç türünüze uygun şampuanı seçip, ıslak saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Şampuan köpürtme işlemi sırasında, saçlarınızın birbirine karışmasını önlemek için parmak uçlarınızla yumuşak hareket edin. Ilık suyla, saçlarınızı iyice durulayın.
  • Saçlarda elektriklenme ve kabarmaya yol açan en önemli etken, saçların nemsiz kalmasıdır. Saçlarınızı şampuanla temizledikten sonra saçınızın ihtiyaç duyduğu nemi karşılamak için 2 dakikada etkili yoğun pürüzsüzleştirici saç bakım maskesini kullanın. Bu sayede saçlarınızın şekil alması ve taranması da kolaylaşacaktır.
  • Yüksek ısıyla, hiç nem kalmayacak şekilde saçları kurutmak, saçlarının kabarmasına neden oluyor. Saç kurutma makinenizi orta ayarda çalıştırmaya, eğer varsa vigo ucuyla kurutmaya dikkat etmelisiniz. Saç kurutmanın son adımında, saç kurutma makinesini soğuk ayarda çalıştırarak daha parlak ve pürüzsüz olmalarını sağlayabilirsiniz.
  • İnce telli saçlara sahipseniz; yumuşak uçlu fırça kullanın. Kalın telli saçlara sahipseniz; sert uçlu fırçalar tercih edin. Saçlarınızı kuruturken, fırçayı hep aynı tutarak kullanın; bu sayede saç foliküllerinin sabitleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, Saçları Ağırlaştırmayan İki Fazlı Besleyici Sprey kullanmak; saçlarınızın kolayca şekle girmesine yardımcı olacak ve kabarmasını önleyecektir.