Saç GüzelleştirmeHavalı ve şık saçlarınızla her zaman göz doldurup bakımlı olabilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken tüyoları size veriyoruz.

Toka Kullanımı
Her kadın kolay şekil alan ve ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olmak ister. Herkesin saç tipi farklı olduğuna göre, zor şekle giren saçları kontrol altına almak için tokalardan yardım almak doğru bir tercih olacaktır. Sadece birkaç dakikanızı ayırıp çeşitli tokalar kullanarak saçlarınızı modern ve gösterişli bir havaya sokabilirsiniz.

Saç Kurutma Makinesi
Saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kuruturken, hareketlenmelerini de sağlayabilirsiniz. Bunun için, birkaç tutama ayırdığınız saçlarınızı parmaklarınız yardımıyla, tarar gibi yaparak kurutabilirsiniz. En sonunda saçlarınızı öne eğip bir süre sıcak hava tutabilirsiniz. Böylece saçlarınız daha hacimli ve havalı duracaktır. Ancak saç kurutma makinesi kullanırken saçlarınıza çok fazla yaklaştırmamaya ve ısının çok olmamasına dikkat etmelisiniz.

Doğal Kıvrımlar
Saçlarınızın doğal hâlinde kurumasını ve bu şekilde kullanmayı seviyorsanız, saçlarınızdaki bazı bölgelere dikkat çekmelisiniz. Saçlarınızda katlar var ise onlara odaklanıp, dikkati oraya çekmeye çalışabilirsiniz. Kat uçlarında doğal görünümlü dalgalar oluşturabilirsiniz.

Saç Aksesuarları
Saçlarınızda birbirinden değişik, yaşınıza uygun ve modern aksesuarlar kullanabilirsiniz. Tercihleriniz taşlı ve sade saç bantları, taçlar, gösterişli tel toklardan yana olabilir. Çok sade görünen bir saçın bile bir anda havasının değişmesini sağlayacaktır.

Hareketli Atkuyruğu
Atkuyruğu her zaman iyi bir kurtarıcı olabilir. Ancak saçınızı toplamak için kullandığınız lastik tokanın görüntüsü canınızı sıkıyorsa, onu kamufle etmeyi deneyebilirsiniz. İnce şeritler hâlinde bulabileceğiniz bir deri parçasını tokanın etrafına dolayıp, farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Kendi saçınızın bir kısmını lastik tokanın etrafına sarıp tel toka ile alttan tutturabilirsiniz.

Çılgın Dalgalar
Saçlarınızda bukleleri ve kıvrımları seviyorsanız ısıtıcılı şekillendiriciler tam size göre. Kısa sürede göz alıcı dalgalara ulaşmak için saç maşanızı ısıtıp birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Bu dalgalar size daha romantik bir hava katacaktır.

Saç Fırçası
Saçlarınızın her zaman düzenli ve titiz görünmesini istiyorsanız, saç fırçanızı yanınızdan ayırmamalısınız. Doğru saç fırçasını seçerek saçlarınızın kırılmasının ve zarar görmesinin önüne geçebilirsiniz.

Geleceğe Yatırım
Bakım! Saçlarınıza yapacağınız bakım, şimdi ve sonrasında iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Seyrelmemiş, dolgun ve canlı görünen saçlar her zaman yaşınızdan daha genç görünmenize yardımcı olacaktır. Bunun için saçlarınıza uygun şampuan ve bakım ürünlerini seçmeye özen göstermeniz gerekmektedir.