Sabah saçlarınızı uzun uzun şekillendirmek için zamanı olmayanlara New York’ta ünlülerin saç stilisti olarak bilinen Paul Cucinello küçük ve çok etkili öneriler veriyor. Çok kısa zamanda, çok az şey kullanarak sabahları bir film yıldızına dönüşebilirsiniz.

Saçlarınızın doğal yapısını koruduğunuz modeller pratiktir ve daha güzel sonuçlar verir. Saçlarınızı da çok sık yıkamayın. Elektriklenen dalgaların şekillendirilmesi güçleşir. Duş yaptığınızda bazen şampuanı atlayarak sadece saç kremi kullanabilirsiniz.

Peki neler yapıyoruz?

  • Yatmadan önce saçlarınızı hafifçe nemlendirin. Bunun için bir sprey şişesi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sonra saçlarınızın dalgaları zor kontrol ediliyorsa köpük sürün.
  • Saçlarınızın üçe ayırın ve her bir tutamı örün. Örmeye tutamların ortasından başlayın ve lastik tokalarla toplayın. Örgüler saç uçlarınızın yaklaşık beş santimetre yukarısında bitmeli.
  • Sabah örgülerinizi açın ve saçlarınızı parmaklarınızla tarayın. Parmak uçlarınıza saç şekillendirici krem sürüp taramaya devam edebilirsiniz. Bu dalgalarınıza daha doğal ve hareketli dalgalar kazandıracaktır.