parlak saçlarSağlıklı saçlar her zaman parlar. Peki saçlarımızı parlak, sağlıklı ve dolgun hale nasıl getireceğiz? Saçlarımızın kırılmasını ve yırpalanmasını önlemek için neler kullanmalıyız ve neler yemeliyiz? Tüm bu soruların cevabı bu haberde var.

Sağlıklı ve parlak saçlar için yapmanız gereken 9 öneriyi paylaşıyoruz…

Dümdüz ve sert saçlar
Saçlarınızın ışıldaması için onlarca efektle uğraşmanız gerekmez. Yani göz kamaştırıcı olmak için ilüzyona gerek yok efendim. Düz ve ipeksi görünüş erkeklerin de bayıldığı parlaklığa ve dokuya hakim. Anlayacağınız saçlarınızı düz bırakmanız doğru bir tercih.

Karşıtlık yaratın
Saçlarınızın tekdüze görünümünden kurtulmak istiyorsanız, saçlarınıza attıracağınız açık tonlardakı gölgeler saçlarınızı daha parlak gösterir. Yarattığınız zıtlıkla artık saçlarınız daha dolgun ve havalı.

Salata yiyin
Saçlarınızı sadece kullandığınız ürünler beslemeye yetmez. Dermatologların da altını çizdiği nokta parlak cilt ve parlak saçlar için bol sebze ve meyve tüketmeniz.

Sezar salatanızı keyifle tüketebilirsiniz. Böylece sağlıklı saçlara yani parlak saçlara hemen kavuşacaksınız.

Serumları deneyin
Argan yağı gibi saçı güçlendiren ve parlatan serumlardan edinin. Zeytin yağı ve argan yağı saçınızı besler ve parlatır. Bir ay içinde saçınızın boyu ve hacmindeki değişimi göreceksiniz.

Saçınızı doğru yıkayın
Ne yazık ki tüm saçlar aynı dokuda yaratılmamış. Kimisi sıcak suya daha dayanıklı kimisiyse daha soğuk suda yıkanmalı. Normalde saçlarınızı sıcak suda yıkamanız önerilmez. Saç renginize göre kuaförünüzün tavsiyesinden şaşmayın. Saçlarınızı şampuanladıktan sonrada parmaklarınızla masaj yaparak durulamaya özen gösterin.

Slikon
Saçların daha dolgun ve parlak görünmesini bir çırpıda sağlayan saç spreyleri var. Doğru ürünü kullandığınızda saç yapınızı daha az hasara uğrar. Doğal ürünleri tercih edin.

Şampuan seçimi
Saç tipinize uygun doğal özlü şampuanları tercih edin. Saçınızı besleyen ve güçlendiren özlerden bahsediyoruz. Peki saçlara ışıltı veren sampuanları hiç denediniz mi? Bizce denemekte fayda var.

E vitamini
Yiyeceklerinize dikkat edin dedik. Bunun yanında E vitamini takviyesi alabilirsiniz.

Doğru fırça şart
Saçlarınız yıkanırken de tararken de ister istemez çok yıpranır. Doğal saç fırçalarını kullanmak önemli. Akşamları yatarken saçınızı taramayı es geçmeyin. Orta aralıklı bir saç fırçası önerimiz.