Bu yıl kırmızı halıların trend saç modeli topuzlar. Peki ünlü kadınlar topuzları hangi detaylarla kullanmayı seviyor? Hangi dokunuşlar daha seksi, hangileri daha doğal? İşte stilinize en iyi giden topuzu seçmenizi sağlayacak bir rehber hazırladık sizlere!

sıkı topuz Sıkı topuz
Rachel Weisz’in ki gibi saçlarınızın parlamasını istiyorsanız saçlarınızı yandan ayırıp ense hizanızda yarım at kuyruğu havası vererek topuz yapmanız yeterli. Sıkı toplu saçlar yüzünüzü ön plana çıkarır. Ense hizası modeliyse elbisenizin omuz açıklığı detayına uyum sağlar.balerin topuzu Balerin topuzu
Emily Blunt’ın yüksek topuzu onu her zamankinden daha zarif gösteriyor. Bir diğer deyişle balerin topuzu saçlar üst kısmı kapalı elbise modellerine daha iyi gider. Böylece elbisenin tüm detayılarını da sergilemek mümkün.
retro topuz Retro topuz
Naomi Watts 1920’lerin etkisinde kalarak ense hizasından yandan topuz modelini tercih ediyor. Yandan ayırdığı saçlarını retro dalgalar dinamik ve romantik kılıyor.

asimetrik topuz Asimetrik topuz
Geleneksel bir topuz modelinden farklı, sıra dışı bir görünüm elde etmek için saçlarınıza yandan topuz yapmayı deneyin. Amy Poehler’in hareketli kişiliğini yansıtan enerjisi yüksek bir model.
dalgalı topuz Dalgalı topuz
Amy Adams’ın dalgalı saçları topuzla bütünleşmiş diyebliiriz. Straplez elbiselerde tercih edilen enseden topuz Adams’ın da tercihi. Perçemini önden bıraktığı saç modeli 1870’lerin dalgalı saçlarını 2013’e taşıyan cinsten.
kabarık topuz Kabarık topuz
Julianne Hough dikkat çeken bir topuz modeli kullanıyor. Bisiklet yaka elbisesiyle harika bir uyum içinde olan tepeden kabarık saçları oldukça orijinal. Saçlarını arkadan ara ara örgülerle destekleyerek saçlarının tepesini de kabarık tutarak toplamış.