İşte size evde yapabileceğiniz bir topuz modeli daha. Helenistik topuz da denilen bu model, Helenistik dönemdeki kadınların saçlarını temsil ediyor.

Bu örgü topuz, ünlüler arasında sıkça görünmektedir. Bizim yorumumuza göre de, hem gündüz hem de gece hayatında kullanabilecek ender modellerden birisi. Biz bu örgü topuz modelini çok beğendik ve yapmanızı tavsiye ediyoruz. Nasıl yapacağım diye dert etmeyin, sizler için tek tek adımlarıyla açıklıyoruz.

Saçınızın alt kısmından orta kalınlıkta ayırın diğer elinizle de iki tutam ayırıp sıkı örün.
Uca kadar ördüğünüz saçı görünmez ince bir lastikle bağlayın.
Aynı işlemleri saçınızın diğer tarafı için de uygulayın. Aynada iki tarafın eşit olup olmadığına bakın. Örgüleriniz ne kadar eşit olursa topuzunuz o kadar orantılı görünecektir.
Sağ taraftaki örgüyü saçınızın üzerine tel tokalarla tutturun. Topuzunuzu tepeden istiyorsanız örgüyü daha yukarıdan tokalamalısınız.
Tokaladığınız örgünün ön sırasına gelecek şekilde sol taraftaki örgüyü alın. Sol taraftaki örgü daha önde olduğundan dolayı uç kısmı alt tarafa gelecektir.
Örgüyü ense kısmındaki saçınızdan itibaren sıkıca tokalayın.

Helenistik bu topuzla hem özel davetlere katılabilir, hem de gündüz aktivitelerinde şık görünebilirsiniz. Pek çok ünlü örgü topuz modellerini kırmızı halı ve özel davetlerinde kullanmayı tercih ediyor.

İşte o ünlülerden bazıları…