Örgü Saç Yapımı Resim 01

Adım 1
Örgünün nasıl yapıldığı hakkında talimatlar!!Bunu bir çizimle gösterdik,böylece yapımını daha basite indirgemiş olduk. İlk önce, saçı üç bölüme ayırıyoruz. Olabildiğince aynı boyutta olmalarını sağlayalım.Örgü Saç Yapımı Resim 02

Adım 2

Şimdi,Üç bölüme ayırdığımız saçımızın en sol bölümünü tutup orta bölümdeki saçın üzerine getiriyoruz.
Örgü Saç Yapımı Resim 03

Adım 3

Şimdi ise, saçımızın sağ bölümünü uyguladığımız sol bölümün üzerine çapraz şekilde getiriyoruz böylece merkez başlangıcımız belirleniyor.
Örgü Saç Yapımı Resim 04

Adım 4

Şimdi, devam edip sağdan aldığımız saçımızı ortada kalan saçımızın altına getiriyoruz böylece soldaki bölüm sağ tarafa sağdaki bölüm sol tarafa geçmiş oluyor.
Örgü Saç Yapımı Resim 05

Adım 5

Sonra,en kafa karıştırıcı bölüme geldik.Ama endişelenmeye gerek yok resimli anlatımda oldukça belirgin.Şimdi ortadaki saçımızı soldan sağ tarafa geçen saçımızın altına gelecek şekilde devam ediyoruz.Her örgüde saç soldan sağa geçiyor ve sırayla her bölüm ortaya geliyor.

Örgü Saç Yapımı Resim 06

Adım 6

Ve son adım ayrıntılı biçimde anlatılan şekilde sırayla uyguluyoruz ve şunu unutmuyoruz eğer sıkı bir örgü istiyorsak düğümleri saçımızı çektirerek yapıyoruz fakat bol bir örgü istiyorsak kendi halinde örgümüzü tamamlayabiliriz.