Renkli göz makyajları bizi her zaman tek düzelikten kurtarır ve daha neşeli bir görünüme bürünmemizi sağlar. Siyah eyeliner sürmekten sıkılanlar için farklı bir alternatif olan mor göz makyajını farklı tarzlarda uygulayabilirsiniz.

Sizin için ünlülerden derlediğimiz örneklerden ilham almaya ne dersiniz?

Mor Göz Makyajı Örnekleri Christina Milian
Eğer yırtıcı bakışlara sahip olmak istiyorsanız koyu mor renklerle metalik renkleri kombinleyebilirsiniz. Koyu mor farınızı göz kapağınızın üstüne korkusuzca sürün. Üstüne göz kapağınızın üst kısımlarına doğru daha açık bir far uygulayın. Yine koyu mor rengindeki farınızla göz kapağınızın uç kısımlarına gölge yapın. Delici bakışlara sahip olacaksınız.


Mor Göz Makyajı Örnekleri Bella Thorne
Bella Thorne, makyajında içinde gümüş parıltılar olan eflatun bir far kullanmayı seçmiş. Eğer koyu göz makyajlarından hoşlanmıyorsanız bu ışıltılı görüntüyü mutlaka denemelisiniz.
Mor Göz Makyajı Örnekleri Emmy Rossum
Romantik ve doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız ten rangine yakın hafif mürdüm tonlarını tercih etmelisiniz. Kirpik diplerinize yoğun bir şekilde uygulayacağınız mürdüm renginin üzerine ten rengi mat bir far uygularsanız istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz.
Mor Göz Makyajı Örnekleri Shakira
Büyük gözlere sahipseniz Shakira’nın yaptığı gibi ultraviole renginde canlı mor renkleriyle gözünüzü çerçeveleyebilirsiniz. Gözünüzün iç kısımlarına uygulayacağınız açık renkte simli bir far bakışlarınızı daha etkili hale getirecektir.
Mor Göz Makyajı Örnekleri Kerry Washıngton
Koyu ten rengine sahip olanlar lila tonlarında far ve göz kalemi kullandıkları zaman ortaya prenses vari bir görünüm çıkıyor. Fakat lila tonlarında uyguladığınız rujunuzla bordo, kırmızı gibi rujlar tercih etmek yerine aynı hafiflikte parıltılı pembe ve şeftali tonları tercih etmelisiniz.Mor Göz Makyajı Örnekleri Amanda Seyfried
Mor rengin koyu mürdüm tonları yeşil gözlere çok yakışıyor. Özellikle de koyu mürdüm tonlarıyla açık eflatun farların gölgeli bir şekilde uygulanması bakışları derinleştirerek size dramatik bir ifade kazandıracaktır.