Mavi Su Nedir ve Ne İşe Yarar?Vücudumuzun pek çok kusurunu bir şekilde kamufle edebilir, ancak saçlarımızda oluşan kusurları ve hasarları gizlemek ne yazık ki mümkün olmuyor, saçlardaki kötü görünüm gün gibi ortaya çıkıyor. Özellikle de duş sonrası kabaran, dolaşan, solan, incelen saçlarımız oldukça kötü görünüyor ve aynaya baktığımız zamanda bu görünüm hiç hoşumuza gitmiyor, bu durumdan çoğu kadın mutsuz oluyor.

Saçlarına sürekli fön çektiren, maşa yapan ya da saçlarını banyo sonrası yüksek ısıda kurutanlar bu sorunlarla daha çok karşılaşmaktadır. Bu yüzden saç sağlığı uzmanları özellikle de fönde yıpranan saçları korumak için mavi su kullanımını tavsiye ediyorlar. Fön öncesi saçlarda kullanılan mavi suyun saçlara pek çok yararı dokunmaktadır. Peki, fön öncesi mavi su kullanmanın faydaları nelerdir?

Daha önce dikkat ettiyseniz eğer kuaförlerde fön öncesi mavi su kullanmaktadır. Mavi suyun fön öncesi mutlaka kullanılması gerektiğini tavsiye eden uzmanlar, her banyo sonrası da mavi suyu kullanmayı tavsiye ediyorlar.

Parlak ve canlı saçlar için mavi su
Duş alırken kesinlikle şampuandan başka bir ürün kullanmayın, özellikle de saç kremini. Duşta yalnızca şampuanla yıkadığınız saçlarınızı duştan çıktıktan sonra mavi su ile nemlendirin. Böylece hem saçlarınız kolay taranacak, hem kabarmayacak hem de her daim parlak ve canlı görünecektir. Çünkü mavi su, saçın iç ve dış kısımlarına aynı anda etki diyor, saçları nemlendiriyor, parlaklık ve yumuşaklık katıyor, saçı besliyor ve canlanmasını sağlıyor.

Saçı hiçbir şekilde ağırlaştırmadan doğal güzelliği ile koruyor
Mavi suyun en önemli faydası ise buğday proteini, E vitamini ve UV filtreleri içeren zengin formülüyle saçı yıpratıcı dış etkenlere karşı korumasıdır. Bu nedenle fön gibi tüm saç şekillendirici aletlerin kullanılmasından önce mavi su kullanımı tavsiye edilir. Üstelik mavi suyun yararları arasında saç kesimini ve rengini de uzun süre koruması yer alır.