Güzellik için sadece cilt bakımı yetmez! Güzel bir kadın baştan aşağı bakımlı olur, hem de uzun zaman harcamadan… Cildinizi canlandırmak ve kusursuz bir görünüm elde etmek için önerilerimize kulak verin. Hem de hepsi evde bulunan maddelerden yapılıyor.

Salatalıkta A, B ve C vitaminleri, fosfor, potasyum, demir, magnezyum ve selenyum vardır. Cilt sağlığınız için her gün bir tane salatalık yemelisiniz. Hatta kabuğunu biraz kalın soyup yüzünüze sürdüğünüzde ani bir canlılık ve yumuşaklık hissedeceksiniz!

Sivilcelerle Mücadele

  • Yüzünüzde kızarıklık ve inatçı sivilceler mi var? Size önerimiz yatmadan önce kızarıklıkların üzerini anti bakteriyel sülfür içerikli kil maskesiyle kaplayın. Sabah kalkınca yıkayın. Günde bir kez uygulanan bu maske sivilcelerle savaşta sizi kazanan taraf yapacaktır.
  • Sivilcelerin üzerine buz uygulamanın şişkinliği ve kızarıklığı yatıştırdığınızı biliyor musunuz? Buzun soğukluğu damarları daraltarak kan akışını baskı altına alır ve yüzünüz eski haline döner.
  • Alerjiniz olmadığına eminseniz, bir Aspirin’i ezip biraz suyla karıştırarak macun kıvamına getirin ve sivilcelerin üzerine sürün.

Gün boyunca parlamayı engellemek için pudra sürmek yerine, emici kağıtlarla cildinizi tamponlayarak silin.

Duştan çıkar çıkmaz nemlendirici kremi vücudunuza mümkün olduğunca hızlı sürmelisiniz. Çünkü cildinizdeki nem üç dakikada buharlaşacaktır.

Banyo yapmayı, duş yapmaya tercih ediyorsanız cildiniz kuruyabilir. Bunu önlemek için cildinize bebe yağı sürün ve kadife gibi olun!

Çatlamış dudaklarınızı kremle ovun. Sonra çatlak ve yarık olan yerlerini antibiyotikli bir kremle kaplayın.

Duşa her girişte ayaklarınızı peeling ürünüyle ovarsanız cildi sertleşmez. Sonra çıkar çıkmaz iyice kurulayıp bol miktarda krem sürün ve çoraplarınızı giyip ayaklarınızı yumuşamaya bırakın.

Yumuşak dirsekler için bitkisel yağlardan bol miktarda sürün. Sonra kullanmadığınız çorapların parmak kısımlarını kesin ve kollarınıza geçirin. Uyandığınızda yumuşacık olacaklar!