Kuru Saçların BakımıSaçların bakımında en çok zorluk çıkaran saç tipi, kuru saç tipidir. Kuru saçlara sahip kadınların saçları, her zaman mat, zor şekil alan, fön tutmayan, uçları kırık saç tipidir. İşte kuru saçların bakımı için evde yapılabilecek bakım tavsiyeleri…

  • Kuru saçlara sahipseniz, her banyo sonrasında saç diplerinize mutlaka banyo sonrası kullanılan ve durulama gerektirmeyen yağ içeren saç bakım kremlerinden sürün. Saç Kremi, saçın kolay açılmasını ve kuruduktan sonra kabarmasını önler.
  • Saçlarınızı mümkün olduğu kadar fön makinesinden uzak tutun. Fön makinesi saç için en zararlı ürünlerden birisidir. Saçları kurutur ve fazla ısı saçları güçsüzleştirir.
  • Saç diplerinizdeki kan dolaşımını hızlandırmak için, saçınızın tamamını kremleyin ve başını öne eğip 50 defa fırçalayarak tarayın. Böylece saç kremini saçın heryerine yedirmiş olursunuz.
  • Haftada 3 defa aralara birer gün koyarak, zeytinyağı ile saç diplerinize masaj yapın ve yarım saat bekleyip yıkayın.Saç uçlarınızdaki kırıkları düzenli kestirin. Zeytinyağının saç bakımındaki yeri yadsınamaz. Saç uçlarını aldırmak ise saçların sağlıkla uzamasını ve nefes almasını sağlar.
  • Şampuanınızı mutlaka kremli şampuanlardan seçin. Sis, egzoz, sigara dumanı gibi çevre kirliliklerine maruz kalan saçlarınızı mutlaka yıkayın ve bu tür zararlı maddelerin saçınızda uzun süre kalmasını engelleyin.