Kurdelalı Saç Örgü Modeli 01

Birinci adım saçlarımızı fönlü yada fönsüz kullanabiliriz her türlü saç şekli için kullanışlı bir modeldir.Ama taramamız şart ve nemli bir tarakla uygulama yaparsak eğer örgümüz dağınık olmaz.İlk önce saçlarımızı tam ortadan ikiye ayırıyoruzKurdelalı Saç Örgü Modeli 02

Arka görünüşü bu şekilde olmalıdır saçın.Bu modelde illa ki ortadan ayırmamızda gerekmiyor bir tarafı çok fazla alıp diğer tarafıda az alıp kalın ve ince kurdelalarlada uygulayabiliriz.

Kurdelalı Saç Örgü Modeli 03

Üçüncü adım da ise saçlarımızı ayırdığımız bölümlerde basit saç örgü modelini uyguluyoruz.Örgülerimizi ne sıkı nede seyrek yapıyoruz tam saçın olağanlığında bir örgü şekli veriyoruz.
Kurdelalı Saç Örgü Modeli 04

Dördüncü adımda ise örgünün başladığı yere kurdelamızı saçımızın belli bir tutamına bağlıyoruz.

Kurdelalı Saç Örgü Modeli 05

Beşinci adımda bir elimizle örgü beliğini yukarı atıp diğer elimizle bu beliğin etrafını doluyoruz.Ve dolarken dikkat etmemiz gereken kurdelamızı belik altından geççirirken örülmemiş saçtan da geçirmek,böylece bir diğer aşamaya zemin hazırlamış oluyoruz.Kurdelalı Saç Örgü Modeli 06

Altıncı adım da kurdela ile dolayıp ve örülmemiş saçlarında altından geçirip sabitleştirdiğimiz saçımızı, ayrım noktasının ortasında hem kurdela ile çevreleyip hemde kendi etrafında dönmesini oluşturuyoruz.


Kurdelalı Saç Örgü Modeli 07

Yedinci adım da kendi etrafında dolanarak kurdelalanmış saçımızın üzerine diğer belikli saçımızı dolamaya başlıyoruz.Bunu uygularken kurdela ile sürekli sabitleştirme işlemi yapmaya devam edicez.

Kurdelalı Saç Örgü Modeli 08

Sekizinci adım kurdela ve belik uçlarının saklanmasını gösteriyor minik bir file bant ile dolanmış örgü merkezinin içine bunları gizlememiz mümkün.


Kurdelalı Saç Örgü Modeli 09

Farkı kurdelalar,ipler veya kumaş parçalarını bu şekilde hoş bir saç örgü tokaları haline getirebiliriz.Ve kalınlıklarına göre plastik uçsuz kalın iğne kullanmamız saçlarımızın arasından kurdelamızı geçirmemiz için bize oldukça yardımcı olacaktır.