Kızıl Saçlılar İçin Makyaj ÖnerileriKırmızı aşkın ve seksapalin rengi! Bu yüzden onunla ilgili her ayrıntı da bu renk kadar iddialı ve kusursuz olmalı. Tıpkı Christina Hendricks gibi…

Bu sezon kızıl tonlarının ne kadar revaçta olacağını size anlatmıştık. Peki saçlarınızı boyattıktan sonra güzelliğinizi kusursuzlaştırmak için makyajı nasıl yapmalı, hangi renkleri tercih etmeli?

Zeytin yeşili
Kırmızı ve yeşil hem tezat, hem de birbirlerini mükemmel biçimde tamamlayan renklerdir. İster giyin, ister sürün; fakat mutlaka üzerinizde yeşil bulundurun. Yeşil bir göz kalemi veya hafifçe sürülmüş yeşil far işinizi görmeye yeter…

Doğal renkler
Tüm saç ve ten renkleri için geçerli olsa da yüzlerinde saçlarından dolayı doğal bir canlılık olan kızıl saçlıların özellikle doğal tonları kullanmasını öneriyoruz. Ruj kullanmadan, sadece açık kahverengi bir göz farı ve pembe-bronz allıkla gerçekten güzel görüneceksiniz.

Şeftali tonları
Kumrallara ve sarışınlara çok yakışan düz pembeler yerine şeftali tonları kızıl saçlıların ateşini daha çok körükleyecek. Özellikle ela, yeşil ve mavi gözlüler mutlaka şeftali tonlarında bir allık edinmeli. Farkı hemen göreceksiniz.

Parlak kum renkleri
Eğer parlak renkleri seviyor, fakat nasıl görüneceğinizden tam olarak emin olamıyorsanız kumlu tonları tercih edin. Ya da sevdiğiniz parlak renge açık kahverengi eklemeyi deneyin. İdeal rengi bulmak için karışımlardan ve denemelerden korkmayın.

Yumuşak kahverengiler
Saçlarınızda seksi ve dramatik etkiyi güçlendirmek için doğal kahverengi tonlarında derin etkili bir maskara kullanın. Dumanlı makyajdan hoşlanıyorsanız siyah göz kaleminizi kahverengi tonlarla kombinleyin.