Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz ve hangi saç modelini kullanacağınızı belirleyemiyorsanız, bu yazımız tam size göre demektir. Kıvırcık saçlı bayanlar için en güzel saç modelleri burada…

Küt Saçlar
Önceden yazmış olduğumuz yazıda eğer kıvırcık ve kabaran saçlara sahipseniz çok kısa saç modellerinden kaçınmanız gerektiğini söylemiştik. Fakat çene hizasında, küt bir saç modeli size yakışabilir. Saçınızı kabarmayı önleyen bir saç serumu ile kontrol altına alabilirsiniz. İsterseniz bu saç modeline uzun kahküller de ekleyebilirsiniz.

Yan At Kuyruğu
Kulağınızın hemen altında toplanmış, yan bir at kuyruğu sizin için romantik bir saç modeli olabilir. Saçınızı hafifçe at kuyruğu toplayın ve saçınızın omuzlarınıza dökülmesine izin verin.

Yüksek At Kuyruğu
Tepeden toplanmış, yüksek bir at kuyruğu modeli de size çok yakışacaktır. Saçınıza kabarmayı önleyen serum uyguladığınızdan emin olun ve buklelerinizin keyfini çıkarın.

Dağınık Topuz
Dağınık topuz sadece evde temizlik yaparken, yada ders çalışırken öylesine yapılmış bir topuz değildir. Kıvırcık saçlara çok yakışan bir modeldir. Saçınızı önce gelişigüzel at kuyruğu yapın. Daha sonra tel tokaların yardımı ile yine gelişigüzel bir topuz yapın.

Hacimli Saçlar
Kıvırcık saçların doğal olarak sahip olduğu bir şey var; hacim. Bunu kullanın! Evet saçınızın kabarmasını sevmiyor olabilirsiniz ama uygulayacağınız önleyici bir serum ile onu kontrol altında tutabilirsiniz. Bırakın saçınız açık dursun ve volümü ortaya çıksın.