Gür ve kalın telli saçlar söz dinlemiyor ve sizin canınızı çok fazla sıkıyor değil mi? Çözümü var, üzülmeyin. Öncelikle doğru bir kesim, ardından da doğru bir bakım yaptığınız da söz dinlemez saçlara veda edeceksiniz.

Kalın telli saçlar için kesim modelleri

  • İnatçı gibi gözüken gür ve kalın telli saç aslında çok daha kolay şekle girer. Hafif kat verilmiş omuz hizasında kısa modeller, bu tip saçları çok daha hareketli gösterir.
  • Kısa perçemlerle saç modelinize farklı bir hava kazandırabilirsiniz. Altı haftada bir, düzenli olarak uçlarından kestirin. İnce telli saçların ağırlaşmasına neden olan bakım yöntemleri, gür ve kalın telli saçlara çok iyi gelir. Form koruyan değil, yumuşatan ürünlere rağbet ediniz. Parlaklık veren spreyler ve waxlar bu tür saçlarda rahatça kullanılabilir. Saçınız uzunsa, bu ürünleri sadece uçlara sürün. Jöleden de uzak durmalısınız. Çünkü jöle zaten nemsiz olan saçı daha da çok kurutur.

Kalın Telli Saçların Bakımı

  • Saçlarınız kolay yağlanmadığı için her gün yıkamanıza gerek yok. Kuru saçlar için üretilmiş şampuanlar size uyar.
  • Bakım yapmak isteyenler, avokado veya bademyağı gibi doğal maddeler içeren yoğun bakım şampuanlarını tercih edebilir. Böylece saçlar yumuşar. Gür ve şekil alma konusunda inatçı saçlara dört yıkamada nemlendirici maske uygulanmalı.