80’lerde meç ve röfle ile başlayıp, 90’larda saç rengi modası tahtına oturan sarı saç rengi, günümüzde yerini doğal kahve tonlarına bırakıyor.

Araştırma verilerine göre, saçlarını boyatan kadınların yüzde 21.9’u sarıyı tercih ederken bu oran kahve tonlarında yüzde 62.8’i buluyor. Artık, koyu çikolatadan karamel kahveye kadar yüz hatlarını daha belirgin hale getiren ve doğallığı bozmayan tonlar kadınlar arasındaki yeni trend!

Sitemiz üzerinden yaptığım anketlerde de kahverengi ve tonlarını tercih eden kadınların sayısı, en yakın cevap olan siyah tonlarına bile %50 fark attı. Hal böyle olunca da Türk kadınları tercihlerini kahverengi ve tonları renkerde kullanmaktan yana diyebiliriz.

Gerek kahverengi, gerek karamel, gerek koyu çikolata gibi kahverengi tonları saçlarını kullanan kadınlar modası geçsin veya geçmesin, bu renkten vazgeçemiyor. Kimisinin ise kahverengi saç doğal saç rengi.

Kahverengi saç tonları kullanan sadece sizler değilsiniz. Ünlüler arasında da kahverengi ve tonları saç renkleri tercih edilmeye başlandı. Şimdi bakalım hangi ünlü hani kahverengi saç modelini kullanıyor.